באופן מפתיע: בוטל שידור שיעורו של הגר"מ מאזוז

פרסום ראשון: שבועיים בלבד מאז החלו בבית הכנסת 'יביע אומר' בטבריה לשדר את שיעורו השבועי של הגר"מ מאזוז, הורו בעלי מבנה בית הכנסת על ביטול השידור • הבעלים: "לא נכנס בוויכוח בין גדולי ישראל" • והאם יש קשר לסקר TGI שפורסם לאחרונה?

ראש ישיבת כסא רחמים הגר"מ מאזוז (צילום עזרא טרבלסי)
ראש ישיבת כסא רחמים הגר"מ מאזוז (צילום עזרא טרבלסי)

כשבוע בלבד לאחר שפורסמו מודעות בכל רחבי העיר טבריה המבשרות כי שיעורו השבועי של הגר"מ מאזוז יועבר מידי מוצאי שבת בבית הכנסת 'יביע אומר' בעיר, ועל אף ההשקעה של אלפי שקלים אותם הוציאו המארגנים מכיסם, הודיעו גבאי בית הכנסת למארגנים, כי לא יאפשרו עוד את המשך שידור השיעור בבית המדרש זאת על אף שבזמן השידור אין כל שימוש אחר בבית המדרש.

בשיחה עם 'כל הזמן' מבהירים מארגני השיעור, כי ההחלטה על ביטולו של השיעור כשבוע בלבד לאחר הפרסום על קיומו, הגיעה מאת הבעלים של מבנה בית הכנסת, גרשון חיטמן, מנהל מרכול מעיין 2000 בעיר.

לדבריהם, הסיבה היא, היות וכביכול השיעור מחזק את הגר"מ מאזוז לעומת הראשל"צ הגר"י יוסף, המוסר את שיעורו השבועי באותה עת. המארגנים מוסיפים, כי רב בית הכנסת, הרב מיכאל רביע, השתתף אף הוא יחד עם עשרות בני תורה אחרים בשיעור ואף דן עמהם בדברי הגר"מ מאזוז.

המארגנים מבהירים, כי למעשה מדובר בשבוע שני בו השיעור מתקיים, זאת לאחר שבשבוע הראשון השיעור שודר כפיילוט ניסיוני ובשבוע שעבר היה זה באופן רשמי לאחר שפורסמו המודעות ברחובות העיר.

בשיחה טלפונית שהגיעה לידי 'כל הזמן' נשמע חיטמן, כשהוא מסביר את פשר ההחלטה, "יש שם צביון, אנחנו בית כנסת יביע אומר. אני לא מתעסק בזה. קטונתי להיכנס בוויכוח בין גדולי ישראל".

בעקבות הדברים, רב בית הכנסת הרב רביע מסר ל'כל הזמן' כי האישור לקיום השיעור בשבוע שעבר בוטל לאחר שהתקבל ב-"טעות" כלשונו. ואילו גרשון חיטמן הבעלים של מבנה בית הכנסת מסר כי הוא מסרב להגיב.

נזכיר כי מנתוני סקר TGI שפורסם לאחרונה עולה כי שיעורו של ראש ישיבת כסא רחמים, הגאון רבי מאיר מאזוז, מואזן ברדיו קול ברמה בשיעור גבוה יותר עד כדי כפול מאשר שיעורו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והמלחמה על השיעור השבועי הגדול בתבל ניטשת במלוא העוז.

6 תגובות
  1. תאמרו את האמת, איימו עלינו, יעשו חרם. הרב מאזוז הוא בדרך האמיתית של הרב עובדיה

  2. טיפשות גמורה. הרב מאיר מזוז מגדולי הדור.

  3. תודה רבה לאתר כל הזמן. שמביאה לנו חדשות על מורנו הרב מאיר מאזוז שליט"א. תודה רבה. ובבקשה תמשיכו להפיץ את האמת לאור. אשריכם.

  4. תתבייש לך גרשון חיטמן אתה בושה ליהדות החרדית כנראה שאין לכם את הזכות לשמוע את גדול הדור מרן הגר"מ מאזוז שליט"א

  5. צריך לעשות מחאה ולא לקנות מהחנות שלא דברים

  6. בס״ד
    מעשהו של הרב מאזוז מאשר שוב את הגדולה של צדיקי חכמי ורבני המזרח שהתרחקו כמו מאש ממחלוקת ושנאת חינם. ומי יתן שאלו האמורים להוביל את עם ישראל בימים קשים אלו ילמדו מגדולת הרב מאזוז שהוא אוהב שלום ורודף שלום ממש כמו אהרן הכהן, מי יתן וירבו רבנים שכאלו.

השארת תגובה