נקמה בעולים להר הבית: מטענים, ברגים ורעל עכברים

שבועיים לאחר ניסיון הפיגוע ברכבת הקלה בירושלים, היום הותרו לפרסום הפרטים שנחשפו המחבל תכנן זמן רב פיגוע קשה בירושלים, כ"נקמה על העליה לאל אקצא" התפלל במסגד, והגיע לרחוב יפו שם תצפת על מסעדה, אך לבסוף החליט לפגע ברכבת הוא חיבר 3 מטענים, יחד עם ברגים טבולים ברעל

10a20285-79a2-48ae-a41d-1472084de710
10a20285-79a2-48ae-a41d-1472084de710

ניסיון הפיגוע ברכבת הקלה – הפרטים נחשפים: שבועיים לאחר ניסיון הפיגוע ברכבת הקלה בירושלים, היום הותרו לפרסום הפרטים על המחבל, ההכנות לפיגוע והסיכול.

האירוע התרחש ב-17.7.16, המחבל עלי אבו חסאן בן 21 תושב בית אולא, וסטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטה בחברון. הוא תכנן את הפיגוע, בעזרת מטעני צינור וזאת כנקמה על הביקורים של תיירים ויהודים באל אקצא.

מחקירתו עולה כי יומיים לפני מועד מעצרו, נכנס לשטחי ישראל דרך ואדי הסמוך לצור באהר, והגיע למטע זיתים הסמוך לאום ליסון שבג'בל מוכבר. שם החליף בגדיו לבגדי ספורט,לבש מכנס קצר וחולצת טי שירט , חבש כובע קסקט, גילח זקנו לזקן צרפתי כל זאת במטרה להיטמע באוכלוסיה, והתפלל.

למחרת בשעות הבוקר המוקדמות, יום סיכול הפיגוע, התפלל במסגד סמוך, עלה על אוטובוס באזור תלפיות והגיע למרכז העיר, ירד ברחוב יפו החל ללכת ברגל לאורך פסי הרכבת עד שהגיע לרחוב יפו- קינג ג'ורג', שם עמד מאחורי תחנת הרכבת הקלה , כשתיק שעל גבו מטעני הצינור, החל לבחון את סביבתו במטרה לאתר מקום לביצוע הפיגוע.

המחבל תיצפת לעבר מסעדה סמוכה אך מאחר והבחין כי יש הרבה אנשים הנוסעים ברכבת הקלה החליט שזה היעד המועדף מבחינתו.

כאמור, והודות לערנות מאבטחי הרכבת הקלה של אגף הבטחון בעירייה, שהבחינו בו ועורר את חשדם. המאבטחים ביצעו בדיקה בתיקו, הבחינו במטעני הצינור, הרחיקו את האזרחים והזעיקו את המשטרה והחבלה.

בבדיקה שביצעו חבלני המשטרה אותרו בתיקו 3 מטעני צינור שהיו מחוברים יחד , אליהם הדביק מסמרים וברגים וטבל אותם ברעל עכברים. כמו כן בתיקו נמצאו גם שני סכינים ומכשיר פלאפון.

עוד עולה מהחקירה המשותפת כי המחבל תכנן מזה תקופה את ביצוע הפיגוע. רכש את הציוד והאמצעים הנדרשים לשם הרכבת מטעני הצינור, למד באמצעות האינטרנט כיצד מכינים את המטענים בצורה שיגרמו לנזק מרבי ואפקטיבי, ובהמשך אף ביצע ניסוי ופוצץ מספר מטענים שהרכיב במטרה לבדוק אותם לפני הכניסה לישראל.

לפני כניסתו לישראל כתב מכתב צוואה אותו השאיר באוניברסיטה וביקש מחברו שימסור להוריו. עוד עולה מהחקירה כי המחבל פעל לבדו באופן עצמאי וללא תשתית ארגונית.

המחבל שנחקר בגין עבירות נסיון רצח, ייצור אמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע הובא היום בפני בית המשפט לדיון במהלכו הוגשה כנגדו הצהרת תובע ומעצרו הוארך עד 5.8.16.
קרדיט דוברות המשטרה.

השארת תגובה