צרפת: "אמרו לו לכרוע ברך, צילמו ושיספו את גרונו"

נזירה שנמלטה מהכנסייה עליה השתלטו שני מחבלי דאע"ש סיפרה, "הם הורידו אותו על הברכיים ואז ערפו את ראשו. הם צילמו את עצמם ואמרו כמה דברי הטפה בערבית" • אחד המחבלים היה מוכר לרשויות בצרפת

נורמדי
נורמדי

הפיגוע בכנסייה בצרפת: נזירה שברחה מהכנסייה סיפרה, כי המחבלים הכריחו את הכומר לכרוע על ברכיו שיספו את גרונו וצילמו את המעשה. "הם הורידו אותו על הברכיים. הוא ניסה להגן על עצמו, ואז כל הטרגדיה התרחשה. הם צילמו את עצמם ואמרו כמה דברי הטפה בערבית מסביב למזבח. זה נורא", סיפרה הנזירה  לרשת BFM.

אחד מהמחבלים שביצע את הרצח, היה מוכר לרשויות בצרפת. המחבל ניסה להצטרף פעמיים לדאע"ש בסוריה, ובאחד הפעמים נעצר בטורקיה וגורש לצרפת. בעקבות כך נידון המחבל לשנת מאסר, אך שוחרר ב-2 במרץ בהוראת בית המשפט, למרות התנגדות התביעה. מאז שיחוררו שהה האסיר במעצר בית, אך הותר לו לצאת ארבע שעות כל בוקר, בתנאי שישא על רגלו צמיד אלקטרוני המתריע על מיקומו.

המחבל הופיע ברשימת החשודים בטרור, המכונה רשימת S. מספר החשודים ברשימה לא פורסם, ועל פי הערכות נע בין חמשת אלפים ל-20 אלף. ברשימה הופיעו האחים קוואשי, שביצעו את הטבח במערכת העיתון הסטירי שארלי הבדו. כמו כן, גם שמו של מוחמד מראח, מבצעאת פיגוע הירי בבית הספר היהודי בטולוז,  בו נרצחו הרב יונתן סנדלר ושני בניו אריה וגבריאל, יחד עם בת מנהל בית הספר, הילדה מרים מונסונגו, הופיע ברשימה.

אחרי פרסום הידיעה, נשמעו קולות בצרפת שקראו לבצע מעצר מנהלי נגד כל חברי הרשימה. ניקולא סרקוזי, הנשיא לשעבר, קרא לנשיא צרפת פרנסואה הולנד, ליישם את החלטות המפלגה הרפובליקנית הצרפתית – לשים את חלקם במעצר מונע ולהצר את צעדיהם של האחרים. 

השארת תגובה