כל עוד הדולר-שקל מתחת ל-3.85 הנטייה היא שלילית

הבנקים של יפן וארצות הברית צפויים להתכנס השבוע לישיבות המדיניות החודשית, כאשר שני הבנקים הללו מייצגים כרגע את שני הקצוות בסקאלת המדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים • FXCM ישראל: "כל עוד הדולר-שקל מתחת לרף 3.85 הנטייה היא שלילית"

בשוק מצפים כי הבנק של יפן יחליט בחודשים הקרובים על הרחבת ההקלה הכמותית. אם בישיבתו השבוע יאותת הבנק של יפן על נכונותו להגביר את הזרמת הנזילות למערכת הבנקאית, הין צפוי לצלול והדולר להתחזק. ובאשר לבנק הפדרלי אם הבנק אכן שוב יקשיח את הרטוריקה שלו ויאותת על כוונה להעלות ריבית בדצמבר, הדולר צפוי להתחזק, ואז אולי נראה שוב התיישרות של המגמה של הדולר בעולם והדולר-שקל.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל טיפס קלות עם פתיחת שבוע המסחר אל מעל רף 3.84. כל עוד הצמד מתחת לרף 3.85 הנטייה היא שלילית. עם זאת, יש לציין כי בעולם הדולר ממשיך לשמור על כוחו, כאשר מדד הדולר נסחר בשיא של 4 חודשים. השבוע יעמוד בסימן הבנקים המרכזיים, כאשר הבנקים של יפן וארצות הברית צפויים להתכנס לישיבות המדיניות החודשית, כאשר שני הבנקים הללו מייצגים כרגע את שני הקצוות בסקאלת המדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים. בשוק מצפים כי הבנק של יפן יחליט בחודשים הקרובים על הרחבת ההקלה הכמותית, וזאת למרות הכחשותיו הנמרצות של נגיד הבנק בתקופה האחרונה. אם בישיבתו השבוע יאותת הבנק של יפן על נכונותו להגביר את הזרמת הנזילות למערכת הבנקאית, הין צפוי לצלול והדולר להתחזק. ובאשר לבנק הפדרלי, על רקע סדרה של נתוני מקרו חיוביים, ההערכה בשוק כרגע היא שהבנק יבצע העלאת ריבית עוד השנה, בישיבתו בדצמבר, והישיבה השבוע תהווה אינדיקציה להערכות הללו. אם הבנק אכן שוב יקשיח את הרטוריקה שלו ויאותת על כוונה כזו, הדולר צפוי להתחזק, ואז אולי נראה שוב התיישרות של המגמה של הדולר בעולם והדולר-שקל.

ותוך כך בזירה המוניטרית בישראל, ישיבת בנק ישראל אתמול לא ייצרה כותרות מיוחדות וזירת המט"ח המקומית נותרה אדישה. הבנק הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1% ולא רמז על כל כוונה להוציא לפועל צעדים בלתי קונבנציונאליים כגון ריבית שלילית או הרחבה כמותית. על פי הערכת הבנק, הריבית צפויה להתחיל לעלות רק בסוף 2017".

השארת תגובה