פצמ"ר ברמת הגולן, חיל האוויר תקף בסוריה

סמוך לגדר המערכת זוהו 2 נפילות פצמ"ר, ככל הנראה מדובר בזליגת ירי כתוצאה מהלחימה הפנימית בסוריה, בתגובה תקף צה"ל בסוריה את מקור הירי • "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל"

מטוס חיל האוויר. צילום: אלכסי רוזנפלד, דובר צהל
מטוס חיל האוויר. צילום: אלכסי רוזנפלד, דובר צהל

מתיחות בצפון: שתי נפילות של פצצת מרגמה זוהו הערב (שני) סמוך לגדר המערכת ברמת הגולן, לא היו נפגעים ולא דווח על נזק. בתגובה תקף צה"ל את מקור הירי.

על פי ההערכות, לא מדובר בירי מכוון, אלא בזליגה של ירי מהקרבות בין צבא סוריה לארגוני המורדים ברמת גולן הסורי. למרות הערכה תקף צה"ל את מקור הירי. מדובר צה"ל נמסר, "צה"ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר את מקור הירי. צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה". לפי דיווחים זרים,  יעד התקיפה היו עמדות ארטילריה של הצבא הסורי באזור קוניטרה.

בשבוע שעבר התפרסמו דיווחים בתקשורת הבינלאומית, מהן עולה כי ישראל ביצעה תקיפה אווירית בשטח סוריה. גורם ביטחוני סורי בכיר מסר, מטוס ישראלי תקף עמדה צבאית ליד מדינת אל-בעת' במחוז קוניטרה שברמת הגולן. מנגד, אתר החדשות "אל-מנאר" של ארגון החיזבאללה הכחיש שמדובר בתקיפה ישראלית. לדבריו, אנשי ג'בהת א-נוסרה, שלוחת אל-קאעדה בסוריה, עמדו מאחורי התקיפה.

השארת תגובה