אירופה מדממת: 12 פצועים בפיגוע התאבדות בגרמניה

פליט סורי שבקשת המקלט שלו בגרמניה נדחתה פוצץ את עצמו למוות בעיר אנסבך שבמחוז בוואריה, כתוצאה מהפיצוץ נפצעו 12 בני אדם, שלושה מהם באורח קשה • המחבל ביקש להיכנס לאירוע המוני, אך נדחה ע"י המאבטחים

זירת פיגוע בגרמניה
זירת פיגוע בגרמניה

אירוע רביעי בתוך שבוע: פליט סורי שבקשת המקלט שלו נדחתה, פוצץ את עצמו למוות הלילה (שני) במסעדה בעיר אנסבך במחוז בוואריה בגרמניה. כתוצאה מהפיצוץ נפצעו 12 בני אדם, שלושה מהם באורח קשה.

שר הפנים של מחוז בוואריה, יואכים הרמן, אישר כי הפיצוץ במסעדת "יוג'ין" נגרם כתוצאה ממטען חבלה, ולא כפי שחשבו תחילה מדליפת גז. לדבריו, בתיקו של המחבל, פליט סורי בן 27 שבקשת המקלט שלו נדחתה לפני כשנה, נמצאו חומרי נפץ שהספיקו לפגיעה באנשים רבים. השר הוסיף, כי אינו יכול לשלול את האפשרות שמדובר בהתקפת טרור איסלאמי.

המחבל ביקש תחילה להיכנס לפסטיבל מוזיקה שהתקיים בסמוך ולפוצץ את עצמו שם, אך כניסתו לאירוע בו שהו כ-2,500 בני אדם נמנעה. בעקבות הפיצוץ, בוטל הפסטיבל ואלפי המשתתפים פונו.

אמש, דקר פליט סורי אשה למוות ופצע שני בני אדם נוספים באמצעות מצ'טה, בעיר רויטלינגן הסמוכה לשטוטגרט שבדרום המדינה. המשטרה המקומית טענה לאחר האירוע, כי לא נמצאו סימנים המעידים כי מדובר באירוע טרור. מוקדם יותר השבוע, פתח נער גרמני ממוצא איראני בירי במרכז קניות בעיר מינכן, כתוצאה מהירי נהרגו 9 בני אדם ונפצעו 16 נוספים. המשטרה שללה את האפשרות שמדובר באירוע טרור, וטענה כי הצעיר סבל מדיכאון. באירוע סמוך לעיירה וורצבורג, אף היא במחוז בוואריה, תקף פליט אפגני נוסעים ברכבת באמצעות סכין וגרזן, הפליט פצע ארבעה נוסעים, שנים מהם באורח אנוש. בחיפוש בביתו לאחר האירוע נמצא דגל של הארגון דאע"ש.

השארת תגובה