גרמניה: פליט סורי רצח אשה ופצע שני שוטרים

פיגוע נוסף בגרמניה: פליט סורי דקר אשה למוות ופצע שני שוטרים באמצעות מצ'טה מחוץ לאטליז בעיר רויטלינגן שבדרום גרמניה • נהג מכונית שהיה סמוך למקום האירוע דרס את המפגע ומנע את המשך האירוע • עד ראיה: "הוא התנהג בטירוף מוחלט"

זירת פיגוע גרמניה (טוויטר)
זירת פיגוע גרמניה (טוויטר)

הטרור מכה בגרמניה שנית: פליט סורי דקר אישה למוות ופצע שני שוטרים באמצעות מצ'טה. האירוע ארע בעיר רויטלינגן הסמוכה לשטוטגרט שבדרום גרמניה.

האירוע התרחש ליד דוכן בשר בעיר. נהג מכונית שהיה בסמוך לאירוע דרס את התוקף ומנע את המשך האירוע. התוקף פליט סורי, בן 21 המוכר למשטרה מתחום האלימות. "הוא התנהג בטירוף מוחלט, הוא פשוט רץ והשתולל עם המצ'טה", סיפר עד ראיה. עדיין לא נמסרו פרטים נוספים לגבי המפגע או המניע לרצח.

בליל שבת האחרון, נער גרמני ממוצא איראני רצח 9 בני אדם, בהם 7 נערים, ופצע 16 נוספים באירוע ירי במרכז קניות במינכן. המשטרה שללה קשר לארגון דאע"ש. לדבריה, "לא היו לו מניעים פוליטיים וזה אושש. הוא סבל מדיכאון והתעניין מאוד באירועי ירי ורצח המוניים, בשל כך היה בטיפול פסיכיאטרי".

מוקדם יותר היום (ראשון), הודיעה המחלקה לחקירות פליליות בבוואריה, כי הנער, עלי דאוד סונבולי, תכנן את ביצוע הירי במשך כשנה. משרד הפנים של בוואריה מסר, כי סונבולי רכש את האקדח שבו ביצע את הירי באינטרנט וערך תחקיר מקיף על אירועי ירי המוניים. בין חפציו נמצא ספר על אירועי ירי המוניים שכותרתו "מדוע סטודנטים הורגים".

לפני כחמישה ימים, מחבל בן 17 ממוצא אפגני השתולל עם סכין וגרזן ברכבת בעיר ווירצברג שבמחוז בוואריה, תוך שהוא קורא "אללה אכבר". המחבל פצע ארבעה בני אדם, שנים מהם באורח אנוש. שוטרים מקומיים ירו לעברו וחיסלו אותו. בחיפוש בביתו נמצא דגל של דאע"ש והארגון אף לקח אחריות על האירוע.

השארת תגובה