גרמניה: 9 הרוגים ו-16 פצועים בפיגוע ירי במרכז קניות

נער בן 18 ממוצא איראני פתח באש במרכז קניות בעיר מינכן בגרמניה, כתוצאה מהירי נהרגו 9 בני אדם, מרביתם נערים ונפצעו 16 נוספים • המשטרה המקומית שללה קשר לדאע"ש, לדבריה "היורה סבל מדיכאון והיה בטיפול פסיכיאטרי"

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע

הטרור מכה באירופה: תשעה בני אדם נהרגו ו-16 אחרים נפצעו בפיגוע ירי במרכז קניות בעיר מינכן בגרמניה, היורה שם קץ לחייו במרחק קצר מהזירה. על פי ממצאי החקירה היורה הוא עלי דויד סונבולי, תושב מינכן ממוצא איראני. מרבית ההרוגים הם בני נוער, בהם שני נערים בני 13.

האירוע ארע דקות ספורות לפני כניסת השבת בארץ, בעקבות דיוטחים סותרים מעדי ראיה חשדה המשטרה כי היו לפחות שלושה יורים, אולם מאוחר יותר נשללה מעורבותם של שני בני אדם שנראה נמלטים מהזירה לאחר הירי. גופת היורה נמצאה ברחוב סמוך לאחר שהתאבד, בין חפציו נמצא ספר על אירועי ירי המוניים שכותרתו "מדוע סטודנטים הורגים".

מפקד משטרת בוואריה מסר במסיבת עיתונאים, שסונבולי סבל מדיכאון ולא עשה זאת ממניעים פוליטיים. "לא היו לו מניעים פוליטיים וזה אושש. הוא סבל מדיכאון והתעניין מאוד באירועי ירי ורצח המוניים, בשל כך היה בטיפול פסיכיאטרי", אמר.

מאוחר יותר דווח, כי הרוצח פיתה נערים לבוא למתחם הקניות כדי לירות עליהם. סונבולי פרץ לחשבון פייסבוק של נערה  וכתב: "בואו היום ב-4. אני יכולה לקנות עבורכם משהו אם תרצו, אבל לא יקר מדי". במסיבת העיתונאים, התייחס המפקד לסיפור ואמר, כי עד כה לא הצליחו לאמת או להפריך את השמועה.

השארת תגובה