חדירת המל"ט מסוריה: שלושה ניסיונות יירוט כושלים

צה"ל מאשר כי נעשו שלושה ניסיונות יירוט לעבר כלי הטיס שחדר אחר הצהריים למרחב האווירי של ישראל, מלבד שני טילי הפטריוט שוגר גם טיל אויר-אויר • כלי טיס עקבו אחר המל"ט מרגע חדירתו לשטח האווירי של ישראל, אך הוא לא זוהה

ניסיון היירוט (צילום דוברות עיריית צפת)
ניסיון היירוט (צילום דוברות עיריית צפת)

חדירת כלי הטיס מסוריה: פרטים חדשים על חדירת המטוס ללא טייס מוקדם יותר היום (ראשון) מכיוון סוריה. מתחקיר צה"ל עולה כי בוצעו שלושה ניסיונות יירוט וכולם כשלו.

מצה"ל נמסר, "מתחקור ראשוני של חדירת המל"ט עולה, כי בשעות אחר הצהריים חדר כלי טיס בלתי מאויש לשטח מדינת ישראל במרכז רמת הגולן. כלי הטיס זוהה טרם כניסתו לשטח המדינה והיה במעקב מלא על ידי חיל האוויר. בוצעו שלושה ניסיונות יירוט על פי נוהל, לא זוהו פגיעות במטרה. זהות כלי הטייס עדיין לא ברורה".

צה"ל אישר, כי מלבד שני טילי הפטריוט, שוגר לעבר כלי הטיס טיל אויר אויר. כלומר, מאחד מכלי הטיס שעקבו אחר המזל"ט שחדר. לשאלה איך עדיין לא יודעים את זהות כלי הטיס, למרות שהוא היה במעקב מלא על ידי חיל האוויר, ענו בצה"ל, "גם הנושא הזה נמצא בתחקיר".

כאמור, מערך ההגנה האווירי של ישראל שיגר שני טילי פטריוט, מלבד טיל אוויר-אוויר, טילי היירוט החטיאו את המל"ט והוא שב בשלום לסוריה. כתוצאה מרסיסי טילי הפטריוט נפצעה באורח קל מאוד נערה בת 14 מירושלים ששהתה בטיול באזור קיבוץ איילת השחר.

השארת תגובה