מרגי ערך סיור ביבניאל והתפלל בקבר הרב שיק

חבר הכנסת יעקב מרגי שמשמש גם כיו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת ערך היום סיור עבודה בעיר יבניאל • במהלך הביקור התפלל מרגי על קברו של מוהרא"ש זצ"ל וסיפר "האדמו"ר היה קורא לי מפעם לפעם מעודד ומברך אותי על פעילותי בכנסת"

חבר הכנסת על קברו של מהרא"ש ביבניאל
חבר הכנסת על קברו של מהרא"ש ביבניאל

חבר הכנסת יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט ערך היום (ראשון) סיור עבודה ביבניאל. את ביקורו פתח חבר הכנסת בפגישת עבודה אצל ראש המועצה המקומית מר רוני כהן שציין שבכוונתו לפתוח בתחילת שנה"ל הבאה 12 גני ילדים.

כהן ביקש את עזרתו של יו"ר ועדת החינוך בכנסתי בסיוע מול משרד החינוך בתוספת מבנים למערכת החינוך. בפגישה השתתפו גם יו"ר שס ביבניאל אבי בן חמו; יו"ר המועצה הדתית מיכאל אילוז; חברי מועצת העיר ונציגי קהילת ברסלב.

בצל סערת הציון של הצדיק מיבניאל יצא ח"כ יעקב מרגי לתפילה על ציונו של הצדיק, מלווה בראש המועצה רוני כהן ראש המועצה הדתית מיכאל אילוז יו"ר שס ביבניאל אבי בן חמו ונציגי הקהילה. מרגי שמע מיו"ר המועצה הדתית מיכאל אילוז על תוכנית הפיתוח לציונו של הצדיק.

חבר הכנסת שיבח את פעילותו של יו"ר המועצה הדתית להסדרת הציון שיתאים למתפללים הרבים הבאים לפקוד את ציונו של הצדיק, זאת למרות מסע ההתנכלות המופעל כנגד יור המועצה הדתית המרבה כבוד שמים. חברי קהילת ברסלב ויור שס ברכו את יו"ר המועצה הדתית על פעילותו למען הציון.

בהמשך ביקר מרגי במוסדות הקהילה – רשת הגנים, תלמוד תורה, הישיבה הקטנה וכולל האברכים ואף ערך סיור בקופת חולים מאוחדת הפועלת ביישוב.

בסיום הביקור נערכה ישיבת עבודה כם יור ש"ס ביבניאל שהציג בפני חכ מרגי את הצרכים המיוחדים של קהילת ברסלב בעיר. ח"כ מרגי סיפר על הקשר החם והחיזוקים להם זכה מהאדמו"ר מוהרא"ש זצוקל. "האדמו"ר היה קורא לי מפעם לפעם מעודד ומברך אותי על פעילותי בכנסת". חבר הכנסת הוסיף, "אני שומע על הצרכים של הקהילה ומתחייב לסייע לכם בביסוסה בכנסת".

השארת תגובה