תיעוד: אזכרת השלושים לרעיית נשיא המועצת

בבית הכנסת היזדים נערכה אמש אזכרת השלושים לרבנית יעל כהן רעיית נשיא המועצת ראש הישיבה הגר"ש כהן הגר"ד יוסף ספד: מרן ראש הישיבה הוא קודש הקודשים. ספר תורה חי, אשריה שזכתה לשמש את פני הקודש" חכם שלום: "אישה צריך לדעת את תפקידה האמיתי"

אמש נערכה בבית הכנסת היזדים בירושלים עצרת הספד במלאת שלושים לפטירת הרבנית יעל כהן ע"ה, אשת חבר לנשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן.
בעצרת  השתתפו הגר"ד כהןראש ישיבת חברון וחבר מועצת גדולי התורה, הגר"ד יוסף ראש ביהמ"ד יחווה דעת וחבר מועצת חכמי התורה, הגר"ר אלבז ראש ישיבת אור החיים וחבר מועצת חכמי התורה, בני המנוחה וחתניה הרבנים הגאונים.
הגר"ד יוסף בדבריו ספד: "אני זוכר את אמי מורתי ע"ה איך הייתה ממתינה לאבי מורי מרן זיע"א, כל ערב עד שהיה חוזר משיעורי התורה. לא הייתה הולכת לישון עד שהיה חוזר. ובשבעה על אימי מורתי אמר מרן ראש הישיבה שליט"א "מרן הוא קודש והיא זכתה לשמש את פני הקודש".
"היום אנו אומרים את הדברים על מרן שליט"א. מרן ראש הישיבה הוא קודש הקודשים. ספר תורה חי,  כששומעים שיעור ממרן, איזה היקף, איך הוא מדקדק בדברי רבותינו הראשונים. אי אפשר להיות גדול כזה בלי העזרה של האשה. אשריה שזכתה לשמש את פני הקודש".

הגר"ד כהן בדבריו ציין כי הבסיס של הבית זה הצניעות והשתיקה, "הרבנית הדגולה הייתה מופלאה בכח השתיקה והצניעות ולכן זכתה להקים את בית המלכות הזה –  מרן רבינו ראש הישיבה ובניו הרבנים שליט"א".

הגר"ר אלבז דיבר על לימודי התואר שנכנסו לאחרונה ואמר כי התואר הגדול של האשה זה להקים בית קדוש. "זה ולעמוד ולשרת את פני מנהיג הדור מרן שליט"א".
ראש הישיבה הגר"ש כהן הרחיב בחשיבותה הגדולה של האשה לסייע בהקמת בית של תורה. בדבריו הביא את דברי הזהר על מקומם של נשים בעולם העליון וזכותם הגדולה. חכם שלום ציין את מסירותה הגדולה של הרבנית: ״היא הייתה לוקחת את הבן שלנו הקטן כל בוקר לתלמוד תורה מהעיר העתיקה ועד לגאולה ובצהרים מחזירה אותו וזה מעבר לכל ענייני הבית שהייתה עושה.  נשים צריכות לדעת מה תפקידן האמיתי. אשרי האשה ששומרת על תפקודה ועוזרת לבעלה ללמוד תורה ומגדלת את ילדיה לתורה״.
בסיום דבריו ערך ׳מי שבירך׳ לכל משתתפי העצרת והשומעים דרך מוקדי הלווין בארץ ובעולם ובתחנות הרדיו.
צילום: יעקב כהן
השארת תגובה