מחבל ניסה לעלות לרכבת הקלה עם מטען ונתפס

ערבי שרצה לעלות לרכבת הקלה ברחוב יפו בירושלים עורר את חשד המאבטחים בתשאול התברר כי הערבי נושא בתיקו מטען מאולתר • תנועות הרכבות בציר הופסקה וחבלני משטרה ניטרלו מספר מטעני צינור שנתפסו בתיק המחבל • צפו בדרמה

בנס נמנע פיגוע ברכבת הקלה בירושלים: ערבי שעלה לרכבת הקלה עורר את חשד מאבטחי הרכבת הקלה, בתשאול התברר כי הערבי נושא בתיקו מספר מטעני צינור מאולתרים.

בצומת הרחובות קינג ג'ורג' יפו בירושלים, ערבי שביקש לעלות לתחנת הרכבת הקלה עורר את חשדם של מאבטחי הרכבת. בתשאול נמצא שיש בתיקו מטען מאולתר. כוחות משטרה סגרו הציר, חבלני המשטרה שבדקו את התיק גילו מספר מטעני צינור מאולתרים. בשלב זה הרחובות קינג ג'ורג' ויפו סגורים לתנועה, והופסקה תנועת הרכבת בציר.

החשוד פלסטיני תושב השטחים, נעצר והועבר לחקירה במשטרת ירושלים.

מסיטיפס – הרכבת הקלה נמסר: "עקב אירוע ביטחוני בתחנת יפו מרכז ועל פי הנחיית המשטרה, פועלת כעת הרכבת הקלה בשירות מקוצר – בין תחנת הר הרצל לתחנה המרכזית, ובין תחנת חיל האוויר (פסגת זאב) לתחנת גבעת התחמושת. בשלב זה אין שירות רכבות בין גבעת התחמושת לתחנה המרכזית". לקראת השעה 10:30 הודיעה סיטיפס, "כי באישור המשטרה תנועת הרכבות שבה לפעילות מלאה".

תיעוד רגעי המעצר. קרדיט צילום: ירון אברהמי.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת על לכידת המחבל הבוקר בירושלים "הבוקר בזכות ערנותם של מאבטחי הרכבת הקלה של עיריית ירושלים נמנע פיגוע גדול. מאבטחי הרכבת הקלה הם חלק ממרקם המגן האנושי הרחב של ירושלים כנגד המחבלים המנסים לזרוע טרור ופחד. המסר שלנו לציבור הוא להמשיך בשגרה, לגלות ערנות ולעולם לא להיכנע לטרור. עלינו לרדוף את המחבלים בכל מקום ללא פשרות וללא מעצורים, ובמקביל להמשיך לפתח ולחזק את ירושלים. אנחנו יכולים להתגאות באנשי הביטחון של עיריית ירושלים ובשוטרי ירושלים על המסירות הגדולה ועל הנכונות לסכן את חייהם על מנת לשמור על תושבי ירושלים. תודה לכם בשם תושבי העיר".

מפקד מחוז ירושלים "הפעילות המקצועית של מאבטח העירייה מנעה פגיעה משמעותית באזרחים חפים מפשע ונזק רב. משטרת ירושלים הפועלת מאז גל הפיגועים בכוחות מתוגברים בכלל רחבי העיר בשיתוף עם כלל גופי הבטחון הוכיחה שוב את חשיבותה וההגעה המהירה של השוטרים לזירה היא פועל יוצא של ההיערכות המחוז בעיר ירושלים ערנותו של המאבטח שהובילה לבדיקת המחבל לפני שהספיק לפעול, לצד הפריסה המבצעית הרחבה של כוחות המשטרה והתגובה המהירה בשטח מנעה פגיעה בחיי חפים מפשע ובהחלט מנעה פיגוע גדול.  אנו נמשיך לפעול בפריסה רחבה וההיערכות גבוהה בעיר למען בטחונם ושלומם של תושבי ירושלים ומבקריה".