דיווח: מת שר המלחמה 'הג'ינג'י' של דאע"ש

הפעם זה סופי: סוכנות הידיעות "אל-אעמאק" הודיעה אמש כי אבו עומר א-שישאני, שר המלחמה של ארגון דאעש המכונה "הג'ינג'י", נהרג • ההודעה מגיעה לאחר חודשים של דיווחים סותרים בנוגע למותו של א-שישאני

שר המלחמה של דאע"ש, המכונה הג'ינג'י
שר המלחמה של דאע"ש, המכונה הג'ינג'י

הפעם זה סופי: סוכנות הידיעות "אל-אעמאק" הודיעה אמש כי אבו עומר א-שישאני, שר המלחמה של ארגון דאעש המכונה "הג'ינג'י", נהרג.

ההודעה מגיעה לאחר חודשים של דיווחים סותרים בנוגע למותו של א-שישאני. לפי הודעת הסוכנות המזוהה עם דאעש, "הג'ינג'י" נהרג בעת שהשתתף בבלימת המבצע הצבאי של הכוחות העיראקיים באזור העיר מוסול בצפון המדינה, עיר שנחשבת למעוז הגדול של הארגון בעיראק.

הודעת דאע"ש בדבר מותו

בתקופה הנוכחית נעשות הכנות רבות לקראת המבצע לכיבושה מידי דאעש בשילוב בין הכוחות העיראקיים, המיליציות השיעיות והקואליציה הבינלאומית. זאת לאחר ההישג של שחרור העיר אל-פלוג'ה מידי הארגון. עם זאת, ב-CNN דווח כי ארה"ב מנסה להשיג אישור שא-שישאני נהרג לאחר תקיפות שביצעה באזור בימים האחרונים.

כבר לפני ארבעה חודשים טענו בכירים אמריקנים כי א-שישאני, ששמו המקורי הוא טרקאן בטיראשווילי, מת בהתקפה אמריקנית וכי הוא במצב של מוות קליני ושוהה בבית חולים בצפון מחוז א-רקה, בירת דאעש בסוריה.

א-שישאני, בן 29, הוא יליד גיאורגיה שלחם במלחמת רוסיה-גיאורגיה בשנת 2008. הוא הקצין בדעותיו ושוחרר מהצבא הגיאורגי. הוא גם הוביל יחידה איסלאמית קיצונית שנלחמה יחד עם דאעש בסוריה, וברזומה שלו פיקוד על פעילים בצ'צ'ניה.

א-שישאני היה אחד מהבכירים המבוקשים ביותר בארגון, וושינגטון אף הציבה פרס על ראשו בשווי חמישה מיליון דולרים. בדצמבר 2015 דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית TASS כי כוחות אמריקניים מיוחדים לכדו את א-שישאני בפעולה בעיר כירכוכ שבעיראק. לפי הדיווח, יחד עם א-שישאני נתפסו שני פעילי דאעש בכירים נוספים.

השארת תגובה