תביעה נגד פייסבוק: אפשרה פיגועי טרור

תביעת ענק הוגשה אתמול נגד פייסבוק בבית המשפט המחוזי בניו יורק, בטענה שאפשרה לחמאס להשתמש בשירותי הרשת לצורך תיאום פיגועי טרור • בין התובעים משפחתה החרדית של התינוקת חנה בראון והאברך מנחם מנדל ריבקין

אנלייק דיסלייק פייסבוק
אנלייק דיסלייק פייסבוק

תביעת ענק נגד הרשת החברתית פייסבוק בטענה שהרשת לא מנעה את ההסתה ואפשרה לארגון החמאס להשתמש בשירותי הרשת לצורך ביצוע התקפות טרור.

התביעה על סך מיליארד דולר הוגשה אתמול (ראשון) בבית המשפט המחוזי בניו יורק על ידי מספר משפחות של נפגעי טרור בעלי אזרחות אמריקאית. המשפחות: משפחתה החרדית של התינוקת חנה בראון שנרצחה בגיל 3 חודשים בפיגוע הדריסה הדריסה בגבעת התחמושת; משפחתו של הנער יעקב נפתלי פרנקל, אחד משלושת הנערים שנחטף ונרצח בקיץ תשע"ד; משפחתו של טיילור פורס שנרצח בפיגוע הדקירה ביפו; משפחתו של ריצ'רד לייקין שנרצח בפיגוע הירי והדקירה באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים; והאברך חסיד חב"ד מנחם מנדל ריבקין שנפצע קשה בפיגוע דקירה בפסגת זאב בחודש שבט השנה.

התביעה טוענת, כי ארגון החמאס שמוגדר ארגון טרור על ידי ממשלת ארה"ב, האיחוד האירופי וממשלת ישראל, ניצל את פיסבוק כאמצעי לשיתוף מידע טקטי ומבצעי בין הפעילים, פרסום הודעות של הפגנות מתוכננות, סגירת כבישים, פעילות של צה"ל והנחיות לפעילים כיצד להוציא לפועל פיגועים.

ניצנה דרשן לייטנר, עורכת הדין הישראלית שמייצגת את המשפחות הסבירה את התביעה: "פייסבוק סיפקה ביודעין תמיכה ומשאבים לחמאס באמצעות פלטפורמת הרשת החברתית ושירותי תקשורת, מה שהופך אותה שותפה לאחריות לרצח חמשת האמריקאים". לטענתה,  "חמאס מנצל את פייסבוק ככלי לתכנון פעולות טרור".

השארת תגובה