שר האוצר: "נבצע הפחתות מיסים במיליארדי שקלים"

שר האוצר משה כחלון פרס את משנתו הכלכלית והבטיח: "נשקיע בהשקעות ונבצע הפחתות מיסים במיליארדי שקלים" • לטענת שר האוצר יש עודפי גביה ממיסים, לאחר שהפחתנו מע"מ ומס חברות אנחנו עדיין רואים עודפי גבייה"

כחלון יממן
כחלון יממן

רפורמה חדשה במס? במהלך ישיבת סיעת 'כולנו' שהתקיימה היום (שני) אמר יו"ר הסיעה ושר האוצר, משה כחלון, "בתקציב הקרוב נפחית מיסים במילארדי שקלים. גם בשנה שעברה היו ביקורות ומתקפות – היום המהלך הוכח כנכון ומי שתקף מודה שהוא טעה".

"אנחנו נכנסים לישורת האחרונה בגיבוש תקציב המדינה לשנתיים הקרובות. כפי שהתחייבתי – בתקציב הקרוב אנחנו הולכים להתמקד בצעדים שיעודדו את צמיחת המשק. לתפישתי יש שני מנועים עיקריים שמעודדים את הצמיחה – השקעות והפחתת מיסים. בתקציב הקרוב אנחנו הולכים לחזק דרמטית את שני המנועים האלו – גם בתחום ההשקעות וגם בהפחתת מיסים. נשקיע בהשקעות ונבצע הפחתות מיסים במיליארדי שקלים", הבטיח שר האוצר.

כחלון הוסיף, "התחייבנו להמשיך ולהקל על חיי האזרחים ואנחנו שוקלים מספר צעדים שיפחיתו את נטל המס המושת עליהם. גם בשנה שעברה כשהחלטנו על הפחתת מע"מ ומס חברות היו ביקורות ומתקפות על המהלך – היום המהלך הוכח כנכון ומי שתקף מודה שהוא טעה. כספי המיסים הם כספים ששייכים לציבור וכשיש עודפים חובתנו להחזיר אותם לאזרחים". כחלון דחה את הביקורות על הפחתה, "לאחר שהפחתנו מע"מ ומס חברות אנחנו עדיין רואים עודפי גבייה, המהלכים שלנו הם מחושבים, שקולים ואחראיים".

שר האוצר אף התייחס לפסיקת בג"צ מהיום, על הקפאה זמנית ברפורמת שר הבכירים, "אנחנו כמובן מכבדים את החלטת בג"צ. כפי שאמרתי כבר – למדינה מעולם לא הייתה כוונה לפגוע בזכויות העבר של הבנקאים, אלו זכויות קנייניות. מטרתו של החוק היא לקבוע נורמות ערכיות ומוסריות. אני סמוך על שופטי בג"צ שיקבלו את ההחלטה הטובה ביותר שלוקחת בחשבון את כל השיקולים המוסרים הנדרשים".

 

תגובה אחת
  1. שישווק קרקעות במהירות ובזול ,ללא מע"מ שעושק את חסרי הדיור !!!!!!!!
    מי שמרוויח 10000 ש"ח משלם מס הכנסה 776 ש"ח, אפילו אם יהיה פטור ממס עד משכורת 10000 ש"ח .,עדיין לא פעל כלום להוזלת הדירות עצמן .

השארת תגובה