תביעת נזיקין נגד מיידי אבנים על הרכבת הקלה

לראשונה תוגש תביעת נזיקין נגד מיידי אבנים לעבר הרכבת הקלה בירושלים • במסגרת התביעה יינקטו הליכים אזרחיים נגד המיידים, זאת מעבר להליכים הפליליים שנידונים במקביל • "מטרתם לפגוע בשלום הציבור ובחפים מפשע", נכתב בהודעת הפרקליטות

הרכבת הקלה
הרכבת הקלה

פרקליטות מחוז ירושלים באמצעות עו"ד ליאור סקברר, בשיתוף היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה, הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה בסך 6,912 שקלים נגד שני צעירים בני 17, אשר יידו אבנים לעבר הרכבת הקלה ושברו חלון של הרכבת בספטמבר 2015. התביעה הוגשה בגין התשלום שנאלצה לשאת מדינת ישראל מכח חוק מס רכוש וקרן פיצויים.

בכתב התביעה צויין בין היתר: "מאז חודש יולי 2014 מתמודדת מדינת ישראל עם מאות מקרים של ידויי אבנים על הרכבת הקלה בירושלים על רקע לאומני. המדובר במעשים פליליים שמטרתם לפגוע בשלום הציבור ובחפים מפשע, לזרוע פחד, לשבש ולערער את שגרת החיים ומרקם החיים בירושלים.

הנתבעים במעשיהם המפורטים לעיל, פעלו בכוונת מכוון לפגוע ברכבת הקלה הפועלת בירושלים ומחברת את צפון העיר למרכזה ולדרומה. בדרך זו ביקשו הנתבעים לפגוע בביטחון הציבור ובשלומו ולהרתיעו מפני שימוש ברכבת הקלה כאמצעי תחבורה. בגין מעשים אלו נאלצה המדינה לשאת בתשלום בגין הנזק הישיר בסך של 6,912 שקלים. ועל כן על הנתבעים להשיב את הסכום לתובעת."

התביעה הוגשה כחלק מהמגמה להגביר את האכיפה ושלטון החוק כנגד המתפרעים, על מנת לשים קץ ליידויי אבנים ובקבוקי תעברה ולניסיונות המתמשכים להרתיע את ציבור המשתמשים ברכבת הקלה ולשבש את פעילותה.

המדינה תמשיך ותפעל להגשת תביעות כגון זו בכל מקרה שיימצא מתאים על מנת להגביר את ההרתעה מפני הישנותן של הפרות חוק מסוג זה הפוגעות בשלטון החוק וכדי להשיב לקופת הציבור את סכומי הכסף האדירים שנאלצת המדינה להוציא בשל פעולות על רקע לאומני.

השארת תגובה