זועבי: אורן חזן ונאוה בוקר איימו על חיי

חברת הכנסת חנין זועבי הגישה קובלנות לועדת האתיקה של הכנסת נגד חברי הכנסת אורן חזן ונאוה בוקר מהליכוד • לדבריה, "דבריהם החמורים, הקיצוניים והמתלהמים של חברי כנסת אלה חמורים לאין ערוך מהדברים שלטענתם אמרה"

אורן חזן. צילום: פייסבוק
אורן חזן. צילום: פייסבוק

חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) הגישה לוועדה תלונות נגד חברי הכנסת נאווה בוקר ואורן חזן (ליכוד) בגין הסתה שגרמה לדבריה לאיומים על חייה.

אחרי שהוגשות מספר קובלנות לועדת האתיקה נגד זועבי על הנאום שנשאה זועבי בשבוע שעבר, בו האשימה את חייל צה"ל שפשטו על המרמה "רוצחים", מגיבה היום (חמישי) ח"כ חנין זועבי בהגשת קובלנות נגד חברת הכנסת נאוה בוקר ונגד ח"כ אורן חזן.
ע"פ זועבי בשל התבטאויותיהם הן במליאת הכנסת והן בדפי הפייסבוק ובכלי התקשורת, יצרו מצב בו נשקפת סכנה של ממש לחייה.

מלשכתה של זועבי נמסר, כי "על אף חג עיד אל פיטר ובשל דחיפות העניין, הגישה היום חברת הכנסת חנין זועבי קובלנות נגד חברת הכנסת נאוה בוקר ונגד ח"כ אורן חזן. חברי הכנסת אלה, בשל התבטאויותיהם הן במליאת הכנסת והן בדפי הפייסבוק ובכלי התקשורת, יצרו מצב בו נשקפת סכנה של ממש לחייה של ח"כ חנין זועבי. דבריהם החמורים, הקיצוניים והמתלהמים של חברי כנסת אלה חמורים לאין ערוך מהדברים שלטענתם אמרה ח"כ חנין זועבי. ח"כ זועבי מקווה שוועדת האתיקה תדון באופן ענייני ואובייקטיבי בקובלנות שהגישה לה".

כזכור, אחרי הפיגוע ביום שישי האחרון, פיגוע בו נרצח הרב מיכי מרק הי"ד לעיני ילדיו, כתבה חברת הכנסת נאוה בוקר: "ושוב, אב נרצח לעיני ילדיו והאמא במצב אנוש. מאז שזועבי, חיה צמאת דם, פתחה את הפה וכינתה את חיילי צה"ל "רוצחים", אנו מתמודדים עם אינתיפאדה חדשה. ארבעה פיגועים ביממה! מי שמשסף גרון של ילדה במיטתה, מונע מההסתה של זועבי. מי שמנסה לרצוח משפחה שלמה עושה זאת בגלל ההסתה והשנאה שזועבי ודומיה מפיצים. כבר אי אפשר להתכחש – זועבי היא ממשיכת דרכו של ערפאת ימחה זכרו. היא שמניעה את הטרור והיא שנותנת אור ירוק לרצח יהודים, ממש כמו ערפאת בתקופת אוסלו. מעל דפי הפייסבוק אני פונה ישירות אליך חנין, אישה רעה ומכוערת בנפשך – אולי את מפחדת להתעמת איתי בתקשורת, אבל כאן אערוך לך משפט שדה מול כל עם ישראל".

בוקר הדגישה, "אני מודיעה לך שאני לוקחת אותך כפרויקט אישי שלי, ולא אשקוט עד שתסולקי בבושת פנים מהכנסת ומהמדינה. לשם כך פניתי לקבלת ייעוץ משפטי לחקיקת חוק לסילוקך המיידי מהכנסת והלוואי שגם ממדינת ישראל – "חוק זועבי לעזה" זועבי! ראי בכך את סוף הקריירה שלך!".

דברים דומים כתב חבר הכנסת אורן חזן, "הגיע הזמן להילחם בטרור מבית ומחוץ! המחבלת זועבי מרשה לעצמה לירוק לעם ישראל ישר לתוך הפרצוף. לא סתם לירוק, בחוצפתה היא עושה זאת בקודש הקודשים של הדמוקרטיה, במעוז הריבונות של המדינה היהודית שלנו בארץ ישראל, מעל בימת הכנסת. וכמו במחזה ידוע מראש יו"ר הכנסת מאפשר את הדברים ואומר זה גשם… מיד למחרת שני פיגועים בשטח.. היום התקפה על לוחמי מג"ב בירושלים בירתנו, ניסיון פיגוע במערת המכפלה ופיגוע רצחני נוסף".

"אם מישהו חושב שפגיעות חוזרות ונשנות בריבונות שלנו, בקודש הקודשים מעל בימת כנסת ישראל על ידי ח"כית מחבלת, טרוריסטית מילולית, לא מובילות גם לטרור בשטח אז הוא פשוט טיפש. מנותק. חסר אחריות. ומביא במו ידיו את המשך עליית אינתיפאדת הסכינים השלישית נגד עם ישראל. תרשמו לפניכם!! יחד עם זאת, אסור להסיר את האחריות מהרשות הפלסטינית שאת ראש הנחש שלה היה צריך לגדוע כבר מזמן, אלא, יש לפעול במאבק משולב בטרור. פעם אחת מאבק בטרור מבית – להעיף את המחבלת מהכנסת, להפסיק את הרוח הגבית מנבחרי ציבור לטרור ולאלימות ולהוריד את המסך על המחבלים בפוטנציה שעושים שימוש בכנסת ישראל להסתה חמורה נגד המדינה היהודית בא"י, סמליה, חייליה ואזרחיה", כתב חזן.

בעקבות נאומה רווי ההשמצות, יזמו מספר חברי הכנסת שבכל עת שתנאם הם יצאו מהמליאה, בין היוזמים ניתן למצוא את יושב ראש האופזיציה חבר הכנסת בוזי הרצוג.

השארת תגובה