משבר? עוד 3 נדל"ן קרנות בריטיות עצרו פדיונות

3 קרנות נדל"ן מסחרי בבריטניה עצרו את אפשרות משיכת הכספים מהקרן באופן זמני, בכך הן מצטרפות ל-3 קרנות שקיבלו כבר החלטה דומה • בM&G המנהלת נכסים בהיקף של 4.4 מיליארד ליש"ט הסבירו, "פדיונות המשקיעים גדלו באופן חד לנוכח אי הוודאות בשוק הנכסים המסחריים"

בורסה - אילוסטרציה
בורסה - אילוסטרציה

אפטר ברקזיט: בבריטניה גובר היום (רביעי) החשש ממשבר בשווקים, זאת לאחר שעוד שלוש קרנות נדל"ן מסחרי עצרו את אפשרות משיכת הכספים מהקרן. בכך הן מצטרפות ל-3 קרנות אחרות שכבר הודיעו אמש על עצירת הפדיונות.

קרן הנדל"ן Henderson, המנהלת נכסים בהיקף של קרוב ל-4 מיליארד ליש"ט, קרן Columbia Threadneedle המנהלת נכסים בהיקף של 1.4 מיליארד ליש"ט וקרן Canada Life. ההחלטה על ההקפאה מטרתה מניעת מצב בו יעלה היקף הפדיונות על היקף הנכסים הנזילים של הקרנות.

שלשום הודיעה קרן Standard Life Investments על הקפאת המשיכות, ואמש הצטרפו אליה הקרנות Aviva Investors ו-M&G Investments בהחלטה דומה. בסך הכל 6 קרנות נדל"ן מסחרי המנהלות נכסים בהיקף של יותר מ-14.5 מיליארד ליש"ט הודיעו עד כה על עצירת המשיכות.

בקרן M&G המנהלת נכסים בשווי 4.4. מיליארד ליש"ט הסבירו את ההחלטה: "הפדיונות של המשקיעים בקרן גדלו באופן חד לנוכח אי הוודאות הגוברת בשוק הנכסים המסחריים באנגליה מאז משאל העם". עוד נאמר בהודעה של הקרן השייכת לחברת הביטוח הבריטית פרודנטיאל, "רמת הפדיונות הגיעה לנקודה שבה אנו מאמינים כי נוכל להגן באופן המרבי על האינטרסים של בעלי המניות שלנו באמצעות השעיית המסחר".

בקרן -Aviva Investors , המנהלת נכסים בהיקף של 1.8 מיליארד ליש"ט, הסבירו את ההחלטה על ההקפאה במשיכות, "תוצאה של תנאי השוק החריגים". בקרן הוסיפו, נרשמו משיכות ענק.

הסיבה למשיכות הרבות, ירידה  בביקוש לבנייני משרדים שצפוי להיפגע, בעיקר באזורי הסיטי והדוקלנד – אזורים בהם מתרכזים משרדי בנקים, חברות ביטוח וקרנות השקעה מרחבי העולם. בעקבות הברקזיט עשויות החברות לעבור למדינות אחרות באיחוד, מה שגורם למשקיעים לחשוש מנפילה במחירי הנדל"ן והם מצידם מושכים את הכסף.

השארת תגובה