"אני חש בתחושות מעורבות מכך שחיסלתי מחבל"

גולן יוספאן ומלאק פרחן שחיסלו את המחבל שביצע את הפיגוע בנתניה קיבלו תעודות הוקרה מראשת העיר פיירברג והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן • בשיחה עם 'כל הזמן' מספר יוספאן: "אני חש תחושות מעורבות, הצלתי אנשים אבל חיסלתי מישהו"

השר לביטחון פנים וגלעד יוסיפון
השר לביטחון פנים וגלעד יוסיפון

חמישה ימים אחר הפיגוע בנתניה, העניקו ראשת העיר הגב' מריים פיירברג והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, תעודות הוקרה לפקח העירוני מלאק פרחן ולתושב העיר גולן יוספאן, הנמנה על בעלי מרכול 'זול מהדרין', שנטרלו את המחבל שביצע  את פיגוע הדקירה בשוק בנתניה.

השר ארדן התייחס לאירוע וכתב היום בדף הפייסבוק שלו, "שני הגיבורים האלה, הסתערו על מחבל עם סכין ביד ונטרלו אותו. הם מצטרפים לשורה ארוכה של אזרחים בכל רחבי מדינת ישראל: שוטרות ושוטרים, מאבטחים, אזרחים עם נשק ובלי נשק, שהצילו בחודשים האחרונים אנשים בזירות פיגוע. אני אמשיך לפעול כדי לאפשר לאזרחים מיומנים לשאת נשק, תוך הקפדה על ההכשרה המתאימה. בסוף זה גורם מכפיל כח ברחובות שמסייע רבות לכוחות הביטחון".

בשיחה ל'כל הזמן' אומר הערב גולן יוספאן , כי למרות החיסול הוא חש בתחושות מעורבות: "אני חש תחושות מעורבות. ותחושה לא נעימה מכך שחיסלתי מישהו ומנגד תחושת סיפוק מכך שהצלתי אנשים רבים". יוספאן סיפר על הרגעים הדרמטיים באותו ערב: "ראיתי אותו דוקר במספרה רדפתי אחריו רחוב שלם, בכניסה לשוק היה לי קשר עין עם המחבל והוא ניסה לאגף אותי ממפעל הפיס ולבוא אליי מאחור, אך בדיוק כשהוא נכנס היה מרחק שלושה ארבעה מטרים ממני וזה היה או הוא או אני .יריתי 2 כדורים אבל עדיין הוא לא נפל, זזתי הצידה יריתי עוד שלושה כדורים וחיסלתי אותו". גולן התייחס לאירוע קבלת תעודות ההוקרה היום ומודה, "זה קצת מרגיע את התחושות שלי".

השארת תגובה