ברקזיט: 3 קרנות נדל"ן בבריטניה הקפיאו משיכות כספים

שלוש קרנות נדל"ן בבריטניה המנהלות נכסים בהיקף של כ-9 מיליארד ליש"ט הודיעו על עצירת משיכות הכספים מהקרנות • בהודעה מטעם M&G נמסר, "הפדיונות של המשקיעים בקרן גדלו באופן חד לנוכח אי הוודאות הגוברת בשוק הנכסים המסחריים באנגליה מאז משאל העם"

בורסה - אילוסטרציה
בורסה - אילוסטרציה

לקראת משבר פיננסי? שלוש קרנות נדל"ן בבריטניה הודיעו על הקפאת המשיכות , זאת בעקבות פדיונות גבוהים מצד משקיעים מאז היוודע תוצאות משאל העם בבריטניה על ההיפרדות מהאיחוד האירופי.

אחרי שאמש הודיעה קרן Standard Life Investments על הקפאת המשיכות, הצטרפו אליה היום (שלישי)  הקרנות Aviva Investors ו-M&G Investments בהחלטה דומה.

M&G, קרן ההשקעות בנדל"ן, המנהלת 4.4. מיליארד ליש"ט הודיעה: "הפדיונות של המשקיעים בקרן גדלו באופן חד לנוכח אי הוודאות הגוברת בשוק הנכסים המסחריים באנגליה מאז משאל העם". עוד נאמר בהודעה של הקרן השייכת לחברת הביטוח הבריטית פרודנטיאל, "רמת הפדיונות הגיעה לנקודה שבה אנו מאמינים כי נוכל להגן באופן המרבי על האינטרסים של בעלי המניות שלנו באמצעות השעיית המסחר".

ב-Aviva Investors  המנהלת נכסים בהיקף של 1.8 מיליארד ליש"ט, הסבירו את ההחלטה על ההקפאה במשיכות, "תוצאה של תנאי השוק החריגים". בקרן הוסיפו, נרשמו משיכות ענק.

כאמור, Aviva ו-M&G מצטרפות ל,- Standard Life  המנהלת נכסים בשווי של  2.9 מיליארד ש"ח, שהודיעה כבר אתמול על עצירת המשיכות באופן זמני בסיבות דומות.

השארת תגובה