צה"ל הרס את בתי המחבלים מהפיגוע בשער יפו

באיחור של חצי שנה ואחרי מספר עתירות שנדונו בבג"צ, הרס הלילה כוח צה"ל את בתי המחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה בשער יפו בחודש טבת האחרון • במהלך הריסת הבתים התפתחו במקום הפרות סדר, צה"ל השיב בירי באש חיה

נקום נקמת דם עבדיך: כוחות צה"ל הרסו הלילה (שני) את בתיהם של המחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה בשער יפו, פיגוע בו נרצחו הרב ראובן בירמכר ועופר בו ארי הי"ד.

 

באיחור של חצי שנה, בעקבות עתירות שהוגשו לבג"ץ נגד ההריסה, נכנסו הלילה כוחות צה"ל למחנה הפליטים קלנדיה בצפון ירושלים והרסו את בתיהם של המחבלים: עיסא יאסין יוסף אסאף וענאן מחמד צאלח חמאד שבקלנדיה.

במהלך הריסת הבית התפתחו הפרות סדר במקום ונזרקו אבנים ובלוקים ובוצע ירי לעבר הכוחות. כוחות צה"ל השיבו בירי באש חיה לעבר המפגינים, מהירי נפצעו שישה פלסטינים והם פונו לבית החולים הממשלתי ברמאללה כשמצבם קל עד בינוני. לא היו נפגעים בקרב החיילים. בנוסף, כוח צה"ל תפס נשק מסוג M16, שני מטעני צינור וכמה בקבוקי צבע דליקים שהועברו לידי כוחות הביטחון.

פעולות ההריסה נמשכה הלילה כארבע שעות ובוצעו על ידי לוחמי פלוגת ההנדסה של גדוד הסיור של חטיבת הנח"ל, תחת אבטחת לוחמי דובדבן ומג"ב. ההרס של שני הבתים, באחד מהבתים נהרסה רק הקומה בו התגורר המחבל, היה כירורגי עקב צפיפות מחנה הפליטים ובוצע נקודתית ובאופן ידני בפטישים.

השארת תגובה