מפלגת יחד: אלי ישי פורע את חובות המפלגה

אחרי שהמפלגה צברה חובות שנאמדו בלמעלה מ-12 מיליון שקלים, מספרים בעלי עסקים, יחד פורעת את חובותיה • בשיחה עם כל הזמן מבהיר אחד מבעלי העסקים: "אלי ישי עמד על כך והתחייב שאקבל את כל התשלום שמגיע לי"

אלי ישי בטקס הרמת כוסית לפעילי מפלגתו הערב במלון רמאדה
אלי ישי בטקס הרמת כוסית לפעילי מפלגתו הערב במלון רמאדה

שנה וחצי אחרי הבחירות ובמפלגת 'יחד' פורעים את החובות: מפלגת יחד שהתמודדה בבחירות האחרונות ובראשה עמד אלי ישי, אומנם לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, אך למרות הכל עומדת בפני חיסול כל חובותיה.זאת בניגוד לחלק מהמפלגות אחרות בכנסת הנוכחית שעדיין לא שילמו חלק מהחובות.

במהלך החודשים האחרונים הצהיר יו"ר המפלגה, כי הוא עומד בפני חיסול חובותיה. אחת מההצהרות הפומביות הזכורות הייתה בטקס הרמת כוסית של תנועת 'יחד' בערב חג הפסח, בטקס הבהיר יו"ר התנועה השר לשעבר אלי ישי: "אני מאמין שבעזרת ה' ובעזרתכם, כפי שסייעתם עד כה – נצליח להתגבר גם על זה".

למרות ניסיונותיו של ישי להחזיר את החובות שנאמדו בלמעלה מ- 12 מיליון ש"ח, טענו אנשי עסקים כי ישי רק מדבר ולא משלם. . כך לדוגמה, הבעלים של מקומון 'סוגרים שבוע" באשקלון, אלי קליין, פרסם לפני כחודש פוסט בו הוא טען, כי ישי חייב לו סכום של 1000 שקלים אך הצ'יק חזר והוא מסרב לשלם. בפוסט המדובר סיפר קליין, כי קיבל תשובה מאנשי לשכת ישי לפיה הם טוענים, "אין לנו את היכולת, אנחנו יודעים שעשית הכל למעננו, יודעים שמגיע לך. אבל אין לנו!!" אמרו. קליין מצידו סיפר "הצעתי להם הצעות הוגנות וראויות אפילו בדיעבד, אבל נתקלתי באוזניים ערלות!".

אלא שהיום פרסם קליין, "גדולה של אדם היא להודות בטעות. ואכן אלי ישי הראה נאמנות ויושר גם במקרה שלי לרבות במקרים נוספים ששמעתי לאחרונה". קליין הוסיף, "אלי ישי הפסיד בבחירות האחרונות. אני לא יודע מה יהיה בבחירות הבאות. אבל בשבילי אלי ישי ניצח ובגדול !!! אלי ישי למרות החובות העצומים והגדולים, החליט להלחם ולשלם את כל חובותיו עד הפרוטה האחרונה. בא ושילם את הכל בשונה ממפלגות אחרות שקרסו ונעלמו". קליין אף צירף תמונה של ההמחאה אותה קיבל ממפלגת יחד ונפרעה לפני מספר ימים.

בשיחה עם 'כל הזמן' מבהיר קליין, כי "אמנם לא מדובר בחוב גדול, אולם היה מישהו שהתחייב ולקח ערבות על התשלום. לצערי הוא התנער מהחוב. מהרגע שזה נודע לאלי ישי הוא עמד על כך והתחייב שאקבל את כל התשלום שמגיע לי". קליין מבהיר, "אם הוא היה משלם רק לי לא הייתי כותב שזה ניצחון ולא מגדיר אותו כמנצח, אבל אני יודע שהוא שילם לאחרים והוא עמל לשלם גם לאלו שעדיין לא שילם".

ממפלגת יחד נמסר בתגובה: "המפלגה עושה הכל על מנת להגיע להסדרים עם בעלי החוב שעוד נותרו נמשיך לעשות הכל על מנת לסיים את כל חובות המפלגה".