מחבלים יידו אבנים מהר הבית לכותל – אשה נפצעה

בעקבות העימותים האחרונים במתחם ההר, החליטה המשטרה בהתייעצות עם ראש הממשלה לסגור את המתחם ליהודים עד לסוף הרמדאן • למרות ההחלטה, הבוקר התפרעו צעירים מוסלמים ואף ידו אבנים לעבר רחבת הכותל, מתפללת נפצעה באורח קל וטופלה במקום

הר הבית. צילום: שלמה מור
הר הבית. צילום: שלמה מור

בעקבות העימותים הרבים במתחם ההר, החליטה משטרת ירושלים לסגור היום את הר הבית ליהודים ולתיירים ועד לסוף הרמדאן. ההחלטה התקבלה בהתייעצות עם ראש הממשלה. למרות ההחלטה הבוקר התפרעו צעירים מוסלמים ברחבי הר הבית ואף יידו אבנים על המתפללים בכותל.

הסיבה להתפרעויות ולחוסר שקט בימים האחרונים, היות ובעבר ישראל נמנעה מלאשר ביקורים בהר במהלך הרמדאן, סגירת ההר משמעותה קבלת הדרישה של המתפרעים המוסלמים.

ממשטרת ירושלים נמסר, "בסיום הערכת מצב של משטרת מחוז ירושלים הוחלט כי הר הבית יהיה סגור היום לביקורים. כמו כן, הוחלט כי ההר יהיה סגור למבקרים גם ביום רביעי וחמישי הקרובים. המשטרה ערוכה בכוחות מתוגברים לשמירת השקט בהר ומניעת הפרות סדר. כל הפרת סדר תטופל בתקיפות".

למרות החלטת המשטרה על סגירת המתחם, הבוקר (שלישי) המשיכו המתפרעים המוסלמים את הפרות הסדר ואף יידו אבנים לעבר רחבת הכותל ופצעו אשה באורח קל.  צוות רפואי של מגן דוד אדום העניק לאישה טיפול רפואי ופינה לבית החולים הדסה עין כרם עם פציעה מדממת בראש.

חובש מד"א שמיל דוד סיפר: "ברחבת הכותל ראינו אישה כבת 73 יושבת על כסא בהכרה מלאה, היא סבלה מפציעה מדממת בראשה, לאחר שהענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח, פינינו אותה לבית חולים כשמצבה מוגדר קל".

מהמשטרה נמסר: "בהמשך להודעה בעניין ההחלטה על סגירת הר הבית למבקרים עד לסיומו של חג הרמדאן. על אף ההחלטה שהתקבלה , גם הבוקר החלו צעירים מוסלמים רעולי פנים ליידות אבנים וחפצים לעבר שער המוגרבים. אבן שהושלכה פגעה באישה ברחבת הכותל שנפגעה באורח קל מאוד וטופלה במקום".

במשטרת ירושלים הזהירו, "כוחות משטרה הערוכים במקום הדפו את מיידי האבנים תוך שימוש באמצעים ופועלים לאיתור מיידי האבנים ומעצרם. המשטרה רואה בחומרה רבה את המשך הפרות הסדר וידוי האבנים לעבר אזרחים וכוחות משטרה ותפעל ביד קשה ובתקיפות עד למיצוי הדין עם המתפרעים. כאמור המשטרה ערוכה בכוחות גדולים בכלל הבירה ובדגש לעיר העתיקה והר הבית למנוע המשך הפרות סדר".

השארת תגובה