פעיל סורי בכנסת: "צריך את ישראל לצידנו"

פעיל האופוזיציה הסורית הגיע למשכן הכנסת בניסיון לשכנע שרים וחכ"ים שעל ישראל לתמוך באופוזיציה • הפעיל טען, "הגולן הישראלי לא מעניין אותנו, וגם הסוגיה הפלסטינית לא מעניינת את העם הסורי כפי שחשבתם. זה בלוף שנוצר מצד המשטר של אסד"

מראות ההרס בסוריה
מראות ההרס בסוריה

פליט סורי שנמלט ממלחמת האזרחים בסוריה, הגיע אתמול (שני) למשכן הכנסת לשוחח עם השרים והח"כים. זאת במטרה לשכנע אותם שעל ישראל להתגייס לתמוך באופוזיציה הסורית, מעבר לסיוע לפצועים ואספקת ציוד הומניטרי לסוריה.

בפגישה עם חברת הכנסת שלי מועלם (הבית היהודי) אמר הפליט, "הגולן הישראלי לא מעניין אותנו, וגם הסוגיה הפלסטינית לא מעניינת את העם הסורי כפי שחשבתם. זה בלוף שנוצר מצד המשטר של אסד כדי ללכד את העם הסורי לצד השלטון. להבהיר לנו שיש לכאורה אויב משותף".

הפליט ניסה לשכנע שאכן יש אופוזיציה סורית מתונה, "הציבור בישראל רואה בסוריה את דאע"ש, אסד או חיזבאללה. לא מודע לכך שיש קבוצות אחרות שנלחמות בארגונים אלו, שואפות להפיל את המשטר העלאווי ולכונן יחסים עם ישראל. ישראל צריכה להבין שיש לנו רשימת אויבים משותפת ומי שנלחם בהם זה אנחנו. אולם כל פעם שאנחנו רושמים הישגים מול דאע"ש, אסד תוקף אותנו כדי שלא נתבסס יותר מדי. אנחנו צריכים את ישראל לצידנו".

חברת הכנסת שולי מועלם, הגיבה: "מדהים לראות את תהליך ההתפכחות שעובר על חלקים מסוימים בחברה הסורית לגבי היחס שלהם לישראל ועל ההסתה כנגד ישראל. הם מבינים שביחס לעולם הערבי אין באמת בעיה פלסטינית משום שאם לא מעניין את העולם הזוועות שעוברות על התושבים בסוריה, ודאי שלא מעניין אותם שלפלסטינים תהיה מדינה ריבונית".

 

השארת תגובה