הגר"ש לנתניהו: "מתפלל עליך, אתה עושה דברים גדולים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום יחד עם השר דרעי לנחם את נשיא המועצת ראש הישיבה הגר"ש כהן • הגר"ש אמר לרה"מ כי הוא מתפלל להצלחתו וביקש שישמור על קדושת השבת והכותל • יעקב כהן תיעד

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום לניחום אבלים אצל נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן, היושב שבעה על פטירת רעייתו הרבנית יעל ע״ה. בניחום השתתף יו״ר ש״ס השר אריה דרעי.

נתניהו עבר תחילה בין כל האבלים, הבנים והאחים וניחמם. לאחר מכן, אמר נתניהו לגר"ש, ״שמעתי על אשתך הצדקת דברים נפלאים. שהיתה מסורה למען התורה והזולת״.

ראש הישיבה אמר לנתניהו: "ה׳ יודע שאני מתפלל עליך יום יום שתצליח. אתה עושה דברים גדולים והקב״ה שומר עליך. ה׳ הפקיד בידך פקדון גדול להיות ראש ממשלה, תנצל את זה להמשיך לעשות דברים טובים".

הגר"ש הוסיף ואמר, כי שבט בנימין קיבל חלק בחלוקת הארץ וזכה לקבל את מקום המקדש. שמך הוא בנימין וזכית שאתה מופקד על מקום המקדש והר הבית. תמשיך לשמור על הכותל המערבי שיהיה מקום קדוש״.

במהלך השיחה נתניהו הפגין ידע רב בהיסטוריה ובפסוקים דבר שהפליא את נשיא המועצת, והשר דרעי אמר בחיוך, כי בנו של ראה״מ היה חתן התנ״ך ונתניהו לומד איתו בחברותא״.

הגר״ש ביקש מנתניהו לשמור על קדושת השבת בפרהסיה הציבורית, ונתניהו אמר שהוא פועל בנושא, ואף ביקש לקבוע פגישה נוספת עם ראש הישיבה לדון בעניינים הללו.

דרעי סיפר לחכם שלום, כי ראש הממשלה פועל כעת להקים בית מורשת מרן, שבו יונצח זכרו של מרן הגר״ע יוסף זצוק״ל ע״י חקר ולימוד פסקיו ותלמודו. חכם שלום ברכו בחום על כך.

בסיום הניחום, ביקש ראש הממשלה ממזכירו של נשיא המועצת מאיר פנחס לתאם כי בנו אבנר יגיע להתברך אצל הרב, וזאת לאחר שלדבריו לא הספיק לקחת אותו להתברך אצל מרן הגר״ע יוסף זצ״ל ועל כך הוא מצטער צער רב.

השארת תגובה