ירושלים על סף רתיחה: עוד 1,000 שוטרים יפעלו בירושלים, מתפרעים נעצרו

ירושלים ממשיכה לבעור: המשטרה ומג"ב יחלו לפעול בכוחות מתוגברים במזרח העיר, בעקבות המתיחות בימים האחרונים ■ אתמול נרשמו עימותים בשכונות הערביות ואבנים הושלכו, כרגיל, לעבר הרכבת הקלה באזור שועפט-בית חנינה ■ הערב הלווית המחבל הדורס: חשש במשטרה מעימותים והפרות סדר

התפרעויות בירושלים. צילום משטרת ישראל
התפרעויות בירושלים. צילום משטרת ישראל

בעקבות העימותים בבירה, רשויות אכיפת החוק יחלו לפעול מהיום (ראשון) במתכונת מתוגברת בבירה, וכ-1,000 שוטרים ולוחמי מג"ב יתווספו לכוחות במזרח העיר בעטייה של ההסלמה באלימות בימים האחרונים.

כוחות הביטחון צפויים גם לפעול במשותף עם רשות המסים, ההוצאה לפועל ועיריית ירושלים, שמתכוונות לנצל את נוכחות הכוחות, כדי להתמודד עם המתפרעים ולבצע פעולות אכיפה במזרח העיר, במקומות שבהם הדבר לא בוצע מזה תקופה ארוכה, בגין מחסור בכח שיטור ואבטחה.
בשלב ראשון, המשטרה מתכוונת לפעול בשלוש גזרות עיקריות, בפעילות שתימשך לפחות חודש ימים, כשעל כל גזרה יפקד קצין בדרגת תת-ניצב. עליית המדרגה במתיחות בבירה הורגשה אמש, לאחר שצעירים פלסטינים ממשיכים להרים ראש והתעמתו עם כוחות הביטחון במספר שכונות במזרח העיר.

עשרות רעולי פנים חסמו כבישים, הבעירו פחים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה בסמוך לשכונת בית אורות בשכונת א-טור. אדם אחד נפגע קל מאבן אך לא נזקק לטיפול רפואי. כוחות משטרה ומשמר הגבול שהגיעו למקום פעלו באמצעים לפיזור הפגנות ופזרו את המתפרעים. נוסף על כך, נזרקה אבן לעבר הרכבת הקלה בציר בית חנינה-שועפט, שסובלת מהתנכלויות חוזרות ונשנות ונזק נגרם לשמשה. לא היו נפגעים, כוחות משטרה ממשיכים בסריקות לאיתור חשודים במעשה.

בשכונת בית חנינא, שוטרים זיהו צעירים פלסטינים שמתכוונים ליידות אבנים, הם נעצרו לפני שהצליחו ליידותם ועוכבו לחקירה. לפני כן, הוכנס לשכונת סילוואן שבדרום-מזרח העיר, טרקטור בתיאום עם עיריית ירושלים על מנת לפנות גרוטאות, אבנים ופסולת מהכביש, על מנת לאפשר תנועה חופשית לכלי רכב של תושבי המקום. גם פעולה זו לא עברה בשקט ומספר פלסטינים, הלומי סיפוק מהצלחותיהם להוריד את המוראל של תושבי העיר, החלו ליידות אבנים ולירות זיקוקים לעבר הטרקטור, אך לא היו נפגעים. כוח של משמר הגבול שנפרש במקום מבעוד מועד, פיזר את המיידים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

בתוך כך, בית המשפט הורה למשטרה לאפשר לבני משפחתו של המחבל הדורס מסילוואן לקיים את הלווייתו עוד הערב, אך בהשתתפות מצומצמת של 80 בני משפחה ואחרים בלבד. עם זאת, במשטרת ירושלים שוקלים לערער לבית המשפט המחוזי על ההחלטה ולבקש לדחות את ההלוויה מהשעה 22:00 , המועד שאושר, לשעה מאוחרת יותר, כדי למנוע הפרות סדר צפויות ועימותים בתומה.

השארת תגובה