למרות ההספדים: ניצחון למחנה הרצוג ב'העבודה'

האם ההספדים היו מוקדמים? בבחירות פנימיות במפלגת העבודה על תפקיד יו"ר המשמרת הצעירה זכתה המועמדת המזוהה עם הרצוג מי שניהלה את אירועי השטח בבחירות האחרונות • המועמדת שהתמודדה מולה והובסה עוזרת לח"כ יחימוביץ

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה

הקרבות במחנה הציוני: למי שחשב כי יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג בדרכו הביתה, הגיעו אתמול (ה') תוצאות הבחירות ליו"ר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה והוכיחו עדיין מוקדם מידי להספיד אותו.

למרות שלכאורה מעמדו של הרצוג במחנ"צ בשפל וכי מעמדה של ח"כ שלי יחמוביץ נוסק, אמש נבחרה לתפקיד ראש המשמרת הצעירה במפלגת העבודה, יעל סיני שזכתה לתמיכתו של הרצוג. מי שהפסידה לסיני היא נעמה לזימי מלשכתה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ שאף הביעה בה תמיכה.

יו"ר המחנה הציוני חבר הכנסת הרצוג מיהר לברך על ניצחונה ואמר, "יעל סיני, אישה צעירה, מוכשרת, חריפה ודעתנית שמעזה לפרוץ מחסומים ולהוביל גם בנקודות שנראות חסרות סיכוי נבחרה להוביל את המשמרת הצעירה שלנו. היא תוביל אלפי צעירות וצעירים שמהווים את הכח האידאולוגי- פוליטי הגדול ביותר בישראל לעבר הישגים מדהימים- אני בטוח בכך".

הרצוג הוסיף ואמר, כי הוא מכיר את יעל במשך מספר שנים וכי היא "הייתה שותפה במאבקים ומחאות לאורך השנים וניהלה את מערך אירועי השטח בבחירות הכלליות האחרונות".

גורמים במערכת הפוליטית מבהירים, כי לנצחונה של המועמדת המזוהה עם הרצוג ישנה חשיבות בשל ההספדים שנישאו על הרצוג וחתירתה של יחימוביץ מולו. "כעת יחימוביץ שלא ממהרת להכריז על התמודדות מול הרצוג תשקול את זה שוב פעם" אמרו.

השארת תגובה