מאסר בפועל בגין אי הגשת דוחות תקופתיים למס הכנסה

בית משפט השלום בירושלים דן ל-7 חודשי מאסר בעל חברה לניהול אירועים בגין אי הגשת דוחות תקופתיים למס הכנסה ולמע"מ • השופט בגזר הדין: "הימנעות מדיווח על הכנסות, משמעו העלמת הכנסות מהמדינה והתחמקות מתשלום המס המחויב בגינן"

לא הגשתם דוחות? אתם עלולים לשבת במאסר: בעל חברה לניהול אירועים נידון לעונש מאסר בפועל של 7 חודשים, מאסר על תנאי וקנס כספי בגין עבירות של אי הגשת דוחות למס הכנסה ומע"מ.

בית משפט השלום בירושלים דן ל-7 חודשי מאסר את מנהל חברת "ח.ו שהם", עופר חסון מירושלים. חסון הורשע לפני כחצי שנה בביצוע 12 עבירות של אי הגשת דוחות תקופתיים למע"מ, 4 עבירות של אי הגשת דוחות חברה למס הכנסה עבור השנים 2013-2010 ו- 2 עבירות של אי הגשת דוחות אישיים למס הכנסה עבור השנים 2013-2012. מחזור עסקאותיה של החברה בין השנים 2013-2010 עמד על כ- 10 מיליון שקלים.

השופט שמואל הרבסט ציין בגזר הדין: "הערכים המוגנים בעבירות המס הם ההגנה על הקופה הציבורית והשוויון בנשיאה בנטל תשלום המסים. הציבור כולו נושא בנטל המס, ביודעו שכספים אלה ישמשו למטרות ציבוריות חשובות וכי הכל נושאים בנטל זה בשוויון, בהתאם לאמות המידה שקבעה המדינה. הימנעות מדיווח על הכנסות, משמעו למעשה העלמת הכנסות מהמדינה והתחמקות מתשלום המס המחויב בגינן".

השארת תגובה