הליכוד: "משעשע לראות באיזו מהירות יעלון הפך עורו"

בליכוד ממהרים להגיב לדברי יעלון כי אין איום קיומי על ישראל, "משעשע לראות באיזו מהירות יעלון הפך את עורו, רק לפני מספר חודשים יעלון הכריז על איום מצד איראן" • יו"ר ועדת חוץ וביטחון "האיום יחזור ברגע שיעלון יחזור לכנסת"

בוגי יעלון  (צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון)
בוגי יעלון (צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון)

איום קיומי על ישראל? נאומו של שר הביטחון המודח משה בוגי יעלון בכנס הרצליה, בו טען, כי אין קיומי על ישראל והכריז כי יתמודד בבחירות הבאות על ההנהגה בישראל, גורר תגובות רבות, חלקם זועמות חלקם פחות ובשמאל ממהרים לחבק.

מפלגת הליכוד שעד לא מכבר נחשב יעלון לאחד מראשיה, מיהרה לצאת נגד נאומו. בהודעה לתשורת שפרסמה המפלגה נאמר, כי "משעשע לראות באיזו מהירות יעלון הפך את עורו. רק לפני חודשים אחדים הוא אמר: "איראן היא דאגה קיומית לישראל", היום בכנס הרצליה כשהפך לפוליטיקאי הוא אמר שאין דאגה קיומית לישראל" כך לדברי הליכוד תוך שהם משגרים עקיצה לעברו "מה שרואים משם לא רואים מכאן".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת אבי דיכטר, הגיב: "האיום בנשק גרעיני מאיראן לישראל נדחה עם חתימת ההסכם במקרה הטוב לעוד 10-15 שנה. הכוונות של ההנהגה האיראנית הנוכחית להשמיד את ישראל לא השתנו בשנים האחרונות. שר הביטחון לשעבר, שהוא לוחם ומפקד עתיר זכויות בביטחון ישראל, יודע גם יודע את שתי העובדות הללו. מוזר, עד לפני חודש היה איום כזה, כנראה שהאיום יחזור ברגע שהוא יחזור לכנסת".

לעומת התגובות מהליכוד, במחנה הציוני דווקא מחבקים. חברת הכנסת ציפי לבני, נאמה אחר הצהריים אף היא בכנס הרצליה וחיבקה יעלון אך לדבריה זה עדיין לא מספיק. "אני שמחה שיעלון יוצא להילחם על ערכים – אבל השאלה האמיתית היא מה אנחנו עושים עם השטחים. ישראל חייבת עכשיו לקבל את ההחלטה שלא קיבלה 50 שנה" אמרה.

גם חבר מפלגתה, סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יואל חסון אמר בתגובה לנאום יעלון: "דבריו של יעלון מוכיחים כי דרכו של המחנה הציוני צודקת. במשך שנים אנחנו טוענים כי לא נגזר עלינו לחיות במציאות של פחד ואימה שנתניהו מטפח ויוצר". לדברי חסון, "לא צריך להיות גנרל בשביל ליצור מדיניות ודרך עם חזון לישראל, ובכל זאת היום מגיע רמטכ"ל לשעבר ומוכיח שיש פתרון במחנה המרכז-שמאל" חסון הוסיף ואמר: "אני מקווה שיותר ויותר ממצביעי נתניהו יבינו היום שנתניהו מוכר מדיניות שקרית ומעוותת מציאות".

השארת תגובה