זעם בהרצליה: "זה עלול לעלות לראש העיר בתפקידו"

מפרים את הסטטוס קוו: עיריית הרצליה תפעיל בשבת קו תחבורה ציבורית לחופי הים ומרכזי הבילוי • חברי העירייה החרדים מבהירים ל'כל הזמן' נעשה הכל נגד ההחלטה • "ראש העיר נבחר בזכות הציבור המסורתי, זה עלול לעלות לו בתפקידו"

אוטובוס אגד
אוטובוס אגד

חילול שבת המוני בחסות עיריית הרצליה: החל מעוד כשבועיים, יחל לפעול בהרצליה שירות הסעות בשבתות ובחגים לעבר חוף הים, הפארק, המרכז הרפואי ואזורי בילוי במערב העיר.

על פי תכנון עיירת הרצליה, בקרוב תחבורה ציבורית תפעל בשבת בעיר, וזאת בניגוד לסטטוס קוו. הקו המתכונן, אמור לעבור בכבישים עירוניים מרכזיים בלבד ולא דרך השכונות בעיר, זאת מתוך מטרה "שלא להפריע לציבור". אין זאת הפעם הראשונה, בה נוקטת עיריית הרצליה בצעד מתריס שכזה. בעבר, עת כיהנה חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) בתפקיד ראשת העיר, הפעילה העירייה תחבורה במתכונת דומה, אך בשל חוסר במשתמשים הקו נסגר.

הקו המתוכנן בהרצליה,מתווסף לפרויקטים חברתיים המפעילים תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים. דוגמת, שבוס, קו תחבורה ירושלמי שיתופי, הפועל בעיר בשבתות ובחגים, ונוע תנוע, קו דומה ברמת גן, גבעתיים ובתל אביב.

בקרב חברי מועצת העיר החרדיים, קיים זעם רב על חילול השבת הצפוי. יו"ר דגל התורה בעיר, אלעד צדיקוב, מבהיר כי גם אופציית פרישה מהקואליציה העירונית עומדת על השולחן. בשיחה עם כל הזמן אומר צדיקוב, "כיום חברים בקואליציה שישה חברים המתנגדים למהלך מול 12 בעד, כשראש העיר עצמו נמנע. אנחנו החרדים מתנגדים להפרת סטטוס קוו, ויש המונים גם מציבור הרחב שמתנגדים למהלך". לדברי צדיקוב הכל החל עוד מכהונתה של ראשת העיר הקודמת, ח"כ יעל גרמן, שאפשרה מכירת חמץ בחוצות העיר, נטעה פארק בשמיטה ועשתה הכל כדי להפר את הסטטוס קוו. כעת הוויכוח האם הקו החדש הינו המשך לכהונתה של גרמן או שבירת הסטטוס קוו.

יו"ר דגל התורה בעיר לא מהסס ומשגר מסר זועם לראש העיר משה פדלון: "זה עלול לעלות לו בתפקידו. הוא נבחר בזכות הציבור המסורתי שעלול בפעם הבאה לתמוך במועמד אחר" צדיקוב מבהיר, "לא מדובר באיום אלא שהסיעתא דשמיא שלו שגרמה לו לנצח נגד כל הסיכויים תמעט". בנוגע לאיום הפרישה מהקואליציה העירונית, מבהיר צדיקוב: "הכל פתוח לא התחתנו עם הכסא".

גם בסיעת שס המקומית, זועמים על ההחלטה. יו"ר הסיעה המקומית משה ועקנין, אמר בשיחה עם כל הזמן, "אנחנו מאוכזבים מאוד מההחלטה, ציפינו שהסטטוס קוו ישמר כפי שהיה." לדברי וועקנין, "ראש העיר נכנס ללחץ מהסיעות החילוניות – בפרט מסיעת הצעירים, לכן התקבלה ההחלטה השגויה הזו. החלטה שתפגע בציבור גדול". ועקנין הוסיף, כי "עם קבלת ההחלטה בישיבת מועצת העיר, העברנו את התיק לידי ש"ס הארצית. אנו נפעל בשיתוף פעולה, ועל פי ההנחיות שנקבל מראשי התנועה".

תגובה אחת
  1. פדלון יכול מהיום לשכוח שאצביע לו יותר

השארת תגובה