שוב: שני ערבים שתמכו בטרור וחמאס בפייסבוק – נעצרו

שוב המשטרה עצרה שני צעירים ערבים מאזור ירושלים לאחר שפרסמו בפייסבוק שלהם סטטוסים התומכים במעשי טרור ובארגון החמאס • במשטרה אומרים כי הוחלט למקד מאמצים בזירה האינטרנטית לאחר שהוכח כי היא מאיציה מחבלים לבצע פיגועים

אנלייק דיסלייק פייסבוק
אנלייק דיסלייק פייסבוק

שוב המשטרה עוצרת ערבים שהסיתו לטרור ואלימות ותמכו בחמאס ברשתות החברתיות ובעיקר בפייסבוק.

מתחילת גל הטרור והפיגועים שפקדו את ירושלים והאזור, פעלו שוטרי משטרת ירושלים בנוסף ובמקביל להתמודדות עם זירות הפיגועים , גם אל מול הזירה האינטרנטית בדגש לרשתות החברתיות.

ההחלטה להתמקד גם בזירה זו נבעה מתובנות וניתוח ממצאי חקירה, שהעידו על כך שאחד המאיצים לביצוע ומימוש הפיגועים בפועל הינם ההסתה והפרסומים ברשתות החברתיות וכי פוטנציאל המסוכנות של עבירות אלה הוא גבוה.

כפועל יוצא מכך – הנחה מפקד המחוז לפעול , כאמור, גם בזירה זו בשיתוף פרקליטות המדינה ושירות הבטחון הכללי ולנקוט ביד תקיפה כנגד כל חשוד המפרסם חומרים שיש בהם הסתה באמצעות הרשתות החברתיות.

פעילות ממוקדת זו הובילה למעצרם של שני חשודים נוספים החשודים בהסתה לאלימות ולטרור, אחד מהם, צעיר תושב מזרח ירושלים , העוסק מזה כ-5 שנים כנהג אוטובוס, אשר פרסם בפייסבוק שעל שמו קריאות ותמיכה בשהידים, שיבח והילל את המחבלים וכינה אותם 'גיבורים' כל זאת בצירוף תמונות וסרטונים. החשוד הודה במיוחס לו ויובא היום לדיון בהארכת מעצרו בפני בית משפט השלום בירושלים.

חשוד נוסף שנעצר אתמול, צעיר תושב כפר עקב, נחקר בחשד להסתה לטרור ותמיכה בחמאס פרסם תמיכה ועידוד לשהידים וכן תמונות שלו עם כלי נשק תחת המשפט 'שחרור המולדת זו הצוואה שלך'. מעצרו של החשוד הוארך ע"י בית משפט עד ליום חמישי 16.6.16 . חקירת שני החשודים נמשכת.

מעצרים אלו מתווספים למעצרו של תושב מזרח ירושלים שמעצרו הוארך אתמול עם הצהרת תובע לאחר שנחקר בחשד לפרסומים דומים ולו היו כ- 270,000 עוקבים בפייסבוק.

ממשטרת ירושלים נמסר כי היא "תמשיך לפעול בנחישות, לאתר ולמצות את הדין עם כל העוסקים בטרור ומעודדים אותו".

השארת תגובה