אושר בוועדת שרים, פטור מארנונה לישיבות

וועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של אריה דרעי, על פי בתי מדרש וישיבות יזכו לפטור מארנונה, זאת בתנאי שלא מתקיימת במקום פעילות עסקית • השר לענייני ירושלים אלקין התנגד להצעה "הפטור מארנונה ירושש את העיר ירושלים"

פונביז
פונביז

פחות כאב ראש לראש ישיבות? וועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ב') את הצעת החוק של שר הפנים אריה דרעי, המבקשת לפטור מארנונה בתי מדרש וישיבות בתנאי שאין בהם פעילות עסקית.

הצעת החוק היא יוזמה של מספר חברי כנסת מש"ס ויהדות התורה, והובלה בידי אריה דרעי. הצעת החוק מבקשת להשוות את מצב בתי המדרש והישיבות למצב בתי הכנסת ולפטור אותם מארנונה. כאמור, היום (ב') אישרה הממשלה את הצעת חוק החדשה.

בהצעת החוק נכתב, כי הפטור יהיה בתנאי שבאותם בתי מדרש וישיבות לא תתקיים פעילות עסקית והמקום ישמש ללימוד תורה או לתפילה בלבד.

על פי פרסום בחדשות 2, הצעת החוק לא הונחה בטרם הדיון בפני זאב אלקין, השר לענייני ירושלים. הסיבה? אלקין סומן כמתנגד לחוק, בעקבות חששו כי הצעת החוק תורשש את קופת העיר ירושלים. בוועידה עצמה אמר אלקין "הפטור מארנונה לישיבות ירושש את העיר".

לאחר דין ודברים, הסכים השר אריה דרעי לקחת על משרדו את העלות הכספית של החוק. ובתי המדרש והישיבות יזכו לפטור מארנונה – ומשרד הפנים ישלם, זאת למרות שלא הוצגה העלות הכספית של המהלך.

השארת תגובה