ערבי תמך בחמאס וטרור בפייסבוק – ונעצר

משטרת ירושלים עצרה בשבוע שעבר ערבי בן 20 ממחנה הפליטים שועפאט, שבדף הפייסבוק שלו פרסם פוסטים וסרטונים המביעים תמיכה בחמאס וקוראים לבצע אינתיפאדה • היום הוגשה נגדו הצהרת תובע והחקירה נמשכת

אילוסט
אילוסט

בלשי וחוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים עצרו בשבוע שעבר, חשוד ערבי בשנות ה-20 , המתגורר במזרח ירושלים בחשד שבמהלך השנה וחצי האחרונות הפיץ באמצעות דף הפייסבוק הרשום על שמו תמונות ופוסטים בהם שיבח והילל את פעילות החמאס, תוך קריאה לתמוך בו וכן הביע תמיכה במחבלים ובמעשיהם, שיבח את פעולותיהם והביע תמיכה באינתיפאדה לשחרור ירושלים.

בתום חקירה סמויה שהתנהלה במהלך החודשים האחרונים ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים בליווי פרקליטות המדינה, נעצר כאמור לפני כשבוע החשוד, ערבי בשנות ה- 20 תושב מחנה הפליטים שועפאט.

פרסומיו הובילו לתגובות רבות מצד 270,000 העוקבים בפייסבוק של החשוד אשר חיזקו את אמירותיו, הביעו תמיכה וחלקם אף עשו שיתופים לפרסומיו.

מעצר זה הינו פועל יוצא בהמשך להנחיית מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, לנקוט ביד תקיפה כנגד כל חשוד המפרסם חומרים שיש בהם הסתה באמצעות הרשתות החברתיות, בציינו כי פוטנציאל המסוכנות של עבירות אלה הוא גבוה.

מעצרו הוארך פעמיים והיום הוארך מעצרו עם הצהרת תובע. במשטרה מציינים כי החקירה נמשכת.

השארת תגובה