הפיגוע ב'שרונה' • הנשיא גינה; נתניהו: נפעל בשכל

בבוקר שאחרי הפיגוע הקשה אמש במתחם 'שרונה מרקט' בתל אביב, הרוחות עדיין סוערות • נשיא המדינה ראובן ריבלין גינה: "ליבי עם משפחות הנרצחים שאיבדו את יקיריהם בפיגוע השפל" • הקבינט הביטחוני יכונס היום וידון בהתפתחויות • כל התגובות

המחבלים אמש
המחבלים אמש

בבוקר שאחרי הפיגוע הקשה אמש במתחם 'שרונה מרקט' בתל אביב, הרוחות עדיין סוערות. בפיגוע טבחו 2 מחבלים ביריות רובה ארבעה אנשים שישבו במסעדה במתחם ופצעו עוד שישה.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר לפיגוע וגינה אותו. "ליבי עם משפחות הנרצחים שאיבדו את יקיריהם בפיגוע השפל במתחם שרונה בלב תל אביב. על אף העבודה העילאית של כוחות הביטחון לסיכול הטרור, עלה בידי המרצחים לבצע את הפיגוע הנתעב".

לדברי ריבלין, "אין לנו כיפת ברזל בפני הטרור. המאבק בטרור הוא מאבק קשה וארוך אבל מדינת ישראל לא תרתע ממנו. לא תהיה תקומה לטרור ואנו נרדוף את מבצעיו בכל דרך.

"אני רוצה להודות לכוחות הביטחון ולאזרחים שהוכיחו תושייה, ערבות ואומץ לב תחת אש, ומנעו אירוע קשה אף יותר. אנו מתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים". סיים הנשיא.

בתוך כך, אמש, בתום התייעצות ביטחונית הוחלט לבטל את היתרי הכניסה ל-83 אלף פלסטינים. בנוסף בוטלה יציאת תושבי עזה להר הבית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לזירת הפיגוע דקות לאחר שנחת מביקור ברוסיה, יחד עימו הגיעו למקום גם השר לבטחון פנים גלעד ארדן ושר הביטחון הטרי אביגדור ליברמן.

"האירוע הוא אכזריות, פשע, רצח וטרור בלב תל אביב. הפיגוע נעשה על ידי אנשים שלא מעריכים את החיים", אמר נתניהו והוסיף: "טרגדיה גדולה יותר נמנעה על ידי נחישות האזרחים, שתקפו את המחבלים".

"דנו על שורה של צעדים התקפיים והגנתיים שננקוט למול תופעת הירי. אנו בעיצומה של תקופה לא פשוטה. נפעל בתקיפות ובשכל", הדגיש ראש הממשלה.

השר ליברמן מסר את תנחומיו למשפחות הנפגעים ולפצועים, ואמר כי "מדובר ברצח נתעב של חפים מפשע, עוד ניסיון לפגוע במרקם החיים של מדינת ישראל".

"צה"ל פועל בנחישות ובמהירות מרגע שנודע לו על האירוע. ננקוט בכל הצעדים המתבקשים מהמצב. זה לא הזמן לתת הצהרות. אנו לא מתכוונים להשלים עם המצב", הבהיר.

השר ארדן אמר בדבריו: "אנו נמצאים בתקופה רגישה לקראת שבועות וכמובן לקראת חג הרמדאן, נתגבר את הנוכחות של המשטרה בכל המקומות הנדרשים כדי לייצר תחושת ביטחון".

היום צפוי להתכנס הקבינט המדיני-בטחוני, בעקבות הפיגוע, בתקווה לגבש כמה החלטות מעשיות כיצד להילחם בגל הטרור.

השארת תגובה