י-ם: העירייה מקדמת בניית 15 אלף יח"ד?

עיריית ירושלים פועלת להקמת שכונה יהודית חדשה בשטח שדה התעופה עטרות, סמוך לשכונה היהודית תוקם שכונה ערבית • העירייה מכחישה את הדיווחים מדובר בשטח עסקי

עיריית ירושלים
עיריית ירושלים

ירושלים מתרחבת: עיריית ירושלים מקדמת בניית שכונה יהודית חדשה, בשטח שדה התעופה לשעבר באזור עטרות.

באתר וואלה נחשף היום (ראשון) כי לראשונה מאז בניית שכונת הר חומה, מקדמת עיריית ירושלים בניית שכונה יהודית מעבר לקוו הירוק. אומנם העירייה העניקה היתרי בניה לבנייני מגורים ליהודים במזרח העיר, אך לא בסדר גדול של הקמת שכונה.

השכונה החדשה מתוכננת לקום באזור שדה התעופה עטרות, סמוך למחנה הפליטים קלנדיה וצמוד לחומת ההפרדה. ע"פ התכנונים השכונה תכיל כ-15 אלף יחידות דיור ובסמוך לה תבנה שכונה ערבית בסדר גודל של כ-3,000 יחידות דיור.

הרעיון לבנות במקום שכונה חדשה, הוא לא חדש ועלה כבר לפני כעשור. בימים אלה התכנית מוקדמת,, לקראת קביעת קווים מדויקים לתכנית והכנת תב"ע.  בעירייה דוחפים את התכנית והיעד שנקבע לסיום הליכי התכנון והאישורים הוא שנה מהיום.

בעיריית ירושלים מבינים כי התכנית תעורר ביקורת בינלאומית חריפה, אולם לדברי מאיר תורג'מן, יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, לא תהיה בעיה מבחינה מדינית היות והמקום היה שדת תעופה ישראלי. תורג'מן הוסיף, "צריך לקבל פה החלטה אמיצה בשיתוף ממשלת ישראל וכל גורמי התכנון כי אין יותר עתודות קרקע בירושלים. אני רוצה לתת פתרונות לכלל האוכלוסייה בעיר זוגות צעירים יש אצל ערבים חרדים ואצל הציבור הכללי".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בניגוד לפרסום עיריית ירושלים אינה מקדמת תכנית לשכונה חדשה בעטרות. הרעיון עלה בעבר על ידי גורמים שונים, אך לאור מצוקת אזורי התעסוקה בעיר, הנחה ראש העיר לפתח במקום שטחי תעסוקה שיביאו לפיתוח כלכלי ויצירת מקומות עבודה רבים. במקביל, מקדמת עיריית ירושלים בניית 85 אלף יחידות דיור בעיבוי השכונות הקיימות באמצעות התחדשות עירונית כדי להשאיר יותר צעירים בירושלים ולחזק את השכונות".

השארת תגובה