תועד כשהוא מכוון אקדח לעבר מפגין חרדי ונחקר

שוטר מג"ב שתועד כשהוא מכוון אקדח טעון לעבר מפגינים חרדים במהלך הפגנה שנערכה למען שחרורו של בחור ישיבת שערי תבונה שנעצר באילת • גם חברו שהכה מפגין חרדי נחקר • יומיים אחרי האירוע נעשתה פנייה למח"ש בדרישה לפתוח בחקירה

מאות מפגינים מול כלא 4 בעקבות מעצרו של הבחור משה חזן
מאות מפגינים מול כלא 4 בעקבות מעצרו של הבחור משה חזן

שוטר מג"ב שתועד כשהוא דורך ומכוון אקדח טעון לעבר מפגינים חרדים במהלך הפגנה שנערכה לפני שבועיים באזור שדרות חיים בר-לב בירושלים, נחקר באזהרה במשרדי מח"ש. כך דווח הערב בחדשות 2.

על פי הדיווח השוטר ששלף את הנשק נחקר יחד עם שוטר נוסף שהכה מפגין חרדי בזמן שהיה שרוע על הקרקע סמוך למועד בו אירעו העימותים. ובמחלקה לחקירות שוטרים אומרים שהם קרובים לסיום החקירה.

כזכור במהלך ההפגנות לשחרור הבחור משה חזן מישיבת שערי תבונה שמעצר בעודו שוהה בעיר אילת נראה אחד מאנשי מג"ב במקום שולף אקדח, דורך אותו ומכוון לעבר המפגינים החרדים.

ממשטרת ישראל נמסר מיד לאחר פרסום התיעוד כי: "הסרטון מציג תמונה חלקית של אירוע סדר ציבורי אלים. מחקר ראשוני של העובדות, עולה כי במהלך מעצר של חשוד בהפרת סדר, הקיף המון זועם את השוטרים , תוך ניסיון אלים לסכל פעולת אכיפה מתחייבת שהתבצעה, כאשר חלק מהחשודים אף תקפו באמצעות מקלות ואבנים את השוטרים. כתוצאה מעוצמת האלימות שהופנתה כלפי השוטרים, פונה שוטר לטיפול רפואי ושוטר שחש מאויים שלף את אקדחו. יחד עם זאת, בהתאם לנהלי המשטרה, מתבצע תחקיר מבצעי לבחינת כלל נסיבות האירוע".

יומיים לאחר האירוע אף נעשתה פנייה למח"ש על ידי ארגון 'לביא' בדרישה לפתוח בחקירה פלילית: "הריני מתכבד לפנות אליך בנושא שבנדון הנוגע לאיומים בנשק חם המגיעים עד לכדי סיכון חיי אדם בפועל, על ידי שוטר תוך כדי מילוי תפקידו כנגד אזרח" כתב יו"ר הארגון והוסיף כי תגובת המשטרה "איננה עולה בקנה אחד עם האירועים כפי שהם נצפים בתיעוד, בתיעוד רואים כיצד השוטר שולף את אקדחו, דורכו, ומכוונו לעבר המפגינים ללא שהללו מהווים איום כלשהוא עליו או על חבריו, יתר על כן, לאחר שהשוטר דורך את נשקו רואים כיצד השוטר שלידו מנסה להרגיע אותו, משמע לא היה איום כלשהוא על חיי הכוחות. משכך, התנהגותו זאת של השוטר מהווה לכאורה עבירת איומים בהתאם לסעיף 192 לחוק העונשין, חומרה יתירה נודעת למעשים אלו עת נעשו על ידי איש מרות בנשק חם תוך כדי מילוי תפקידו כלפי אזרח, ולמעלה מן הצורך לפרט על התוצאות העגומות שיכלו להיגרם כתוצאה מהתלהמות זאת"

כעת כאמור נחקר השוטר שתועד כשהוא מאיים עם האקדח יחד עם שוטר אחר שנחקר אף הוא בעניין.

השארת תגובה