יש עתיד: "ליברמן ויתר ללא קרב לחרדים"

אחרי חתימת ההסכם הקואליציוני עם ישראל ביתנו, באופוזיציה ממהרים לתקוף • ביש עתיד טענו כי ליברמן "נכנע לחרדים" והאשימו אותו בגניבת הישגי לפיד במשרד האוצר • הרצוג: "נתניהו סובב את ההגה לכיון קיצוני ומסוכן" • ואילו טיבי בחר לצייץ תמונה של לטאה זוחלת

ח"כ אביגדור ליברמן
ח"כ אביגדור ליברמן

ממשלת ה-66: מיד אחרי חתימת ההסכם הקואליציוני בין ישראל ביתנו והליכוד, והצטרפות אביגדור ליברמן לממשלה, באופוזיציה מיהרו לצאת בהתקפה.

מפלגת יש עתיד שמילאה את פיה מים בקשר לאירועים הפוליטיים האחרונים, הייתה הראשונה לתקוף אחרי החתימה וכינתה את ההסכמים הקואליציוניים "כניעה מבישה, בגידה באמון הציבור והפקרת הציבור".

ביש עתיד בחרו להשתלח בליברמן דרך החרדים ותקפו אותו על "כניעתו" לחרדים. "למעשה ויתר ללא קרב על כל העקרונות והערכים שהוא כל כך התגאה בהם בעבר: חובת לימוד מתמטיקה ואנגלית בבתי הספר החרדיים על מנת לתת כלים שיאפשרו להם להשתלב בשוק התעסוקה ולפרנס את משפחתם בכבוד. בנוסף ויתר ליברמן על השוויון בנטל, על כל נושא החקיקה התחום דת ומדינה ביניהם הגיור ונישואים אזרחיים".

במפלגתו של שר האוצר לשעבר לפיד, תקפו בעיקר את הרפורמה הפנסיונית עליה הכריז ליברמן וטענו כי "מדובר בתוספת זעומה שאין בה כדי לסייע באמת למי שזקוק לכך. זאת חובה מוסרית של המדינה לפתור את בעיית הפנסיה, אנחנו יודעים שיש לכך כסף בקופת המדינה. כמי שהיו במשרד האוצר, אנחנו מכירים את המספרים באופן המפורט ביותר, ואפשר לפתור את משבר הפנסיה, זו רק שאלה של סדר עדיפויות. הממשלה הזאת הזניחה את העולים ואת הקשישים ועכשיו ליברמן חתם על זה את הגולל. פיתרון בעיית הפנסיות לא יכולה להיפתר בעלות של מיליארד וחצי שקלים בטח לא כאשר הם מחולקים רוחבית לכל אזרחי ישראל בפריסה ופריסה ל 4 שנים".

לדבריהם, גם מה שהשיג ליברמן, הוא בכלל הישג של יש עתיד.  "התרמית היא אפילו גדולה יותר. כחלק מהעבודה של יש עתיד לסיוע לבני הגיל השלישי, נושא הפנסיות כבר תוקצב על ידי האוצר בכ – 1.3 מיליארד שקלים. התוספת שליברמן ואלקין מתגאים בה היא אחיזת עיניים".

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, שהיה בעצמו בדרכו לממשלה, תקף את ראש הממשלה ואת ליברמן: "הייתי מוכן לסכן את כסאי ואת עתידי הפוליטי כדי להושיט יד למהלך פוליטי דרמטי שמבוסס על מהלך מדיני אזורי דרמטי ונדיר שאני לא יודע אם ישוב . הוא מבוסס על שורת מנהיגים ערבים צעירים , נטולי תסביך ישראל מזה שהיה לקודמיהם, שלמדו את הלקח של הפקרת הפלסטינים במו"מ בקמפ דיויד בשנת 2000 והם מבינים שהם נכנסים למהלך הזה תוך הושטת יד לישראל מכירים בצרכיה מבלי להזניח את הפלסטינים.

לדברי הרצוג, "התקדמנו לא מעט, גיבשנו מתווה שהיה מבוסס על הסכמות עם מנהיגים חשובים ברחבי העולם ובאזור. אישית הייתי מעורב בכך אקטיבית וייתכן שאם היינו מממשים את המהלך אולי לא הייתי פה והייתם רואים אותנו כנראה באירוע נדיר מסוגו בקהיר והיינו מקרינים לצעירים ולתושבי האזור שיש תקווה ויש כיוון אחר. צר לי שנתניהו בחר בסוף למצמץ ובחר לקחת את ההגה של הממשלה שלו עם ליברמן ובנט לכיוון קיצוני ומסוכן. לא נראה בקבינט בנט ליברמן שום צעד שנותן תקווה אלא צעדים שידרדרו את המצב ויביאו אותנו לצערי לסבב נוסף של כאב ושכול. ליברמן מלמל כמה מילים באנגלית על הצורך במהלך מדיני, חלילה לא בעברית, ונתניהו אמר שהוא מחוייב והוא רוצה. דיבר על אני ואני אבל לא בנט, לא ליברמן ולא שותפיו"

גם יושבת ראש התנועה ציפי לבני הצטרפה לתוקפים בטענה כי הממשלה החדשה תהיה מסוכנת לדמוקרטיה. "לממשלת הימין ההומוגנית שקמה אין יותר תירוצים. ״אם היא רוצה לספח – שתספח. שתבצע את האידאולוגיה שלה במלואה. אבל היא לא תספח ולא תכבוש את עזה, ולא תוכל לקיים את התחייבויותיה. במקום זה נראה תסכול מחוסר היכולת שלה לבצע יופנה כלפי עוד פגיעה בדמוקרטיה ובבית המשפט העליון. התסכול שלהם מחוסר היכולת ליישם ייצא פנימה. נגד אויבים מבית".

מי שבחר להגיב לדברים בציניות הוא ח"כ אחמד טיבי, שצייץ בטוויטר תמונה של לטאה עם הכיתוב: "כעת ליד חדרי הסיעות… זוחלים לממשלה.." חברת הכנסת שלי יחמוביץ' הגיבה לו: "אברך ברכת הגומל שאלה לא אנחנו".

תגובה אחת
  1. זהו הפריץ היהודי הקלאסי במלוא כיעורו!
    לפיד שוכח שהעם היהודי חי אלפיים שנה, ועוד בגלות, ללא כל צורך ללמוד את מנהגי הגויים. לפיד לא מבין את מה שהבינו ידידנו מירדן וקוריאה, שלימוד הגמרא היא המחדד של המח, היא זו שגרמה למח היהודי להיות מה שהוא.
    ההתנשאות והפטרונות הלפידית האופיינית הזו, הרצון ל"השפיע חסד" על העולם החרדי בדמות אנגלית ומתמטיקה "לטובתם", "שלא יהיו רעבים", "כלים שיוכלו להשתלב בתעסוקה", נובעת מחוסר הבנה בסיסי מהו אורח חיים יהודי ומהו הייעוד של העם היהודי, אבל הוא לא לבד. כל ההנהגה של המדינה הזאת נגועה בדעת המעוותת הזו, משל אין בורא לעולם, אין לנו מי שידאג לנו. בדיחה אחת גדולה ועצובה.
    תתעוררו!!! אנחנו כאן בזכות (רצון הקב"ה) ולא בחסד (האו"ם) וזמנה של הפוליטיקה הגלותית הזו עומד להסתיים, במהרה בימינו אמן ואמן!
    חג רשב"י שמח ומבורך לכולם!

השארת תגובה