הסמארטפון יזהה: האם לא נצטרך יותר סיסמאות?

חברת גוגל הודיע שהיא מתקדמת שלב עם פרויקט Abacus שמטרתו הפיכת השימוש היומיומי שלנו עם הסמארטפון לסיסמה • במידה והכל ילך כשורה המערכת תהיה זמינה למפתחי אנדרואיד עד סוף השנה

מטה גוגל
מטה גוגל

בעוד זמן קצר, במידה ואתם לא נתונים את מספר הפלאפון שלכם כסיסמה בכל האתרים, לא תצטרכו לנסות להיזכר בסיסמאות שנתתם לכל האתרים. חברת גוגל הודיעה שהיא עולה שלב עם התכנית Project Abacus. בשבוע שעבר בכנס I/O הודיעה החברה כי היא תתחיל בניסויים עם מספר מוסדות פיננסים גדולים ממש בקרוב. במידה והכל ילך כשורה המערכת תהיה זמינה עבור מפתחי אנדרואיד כבר בסוף השנה הנוכחית.

מנגנון Abacus שואב נתונים משגרת היום הקבועה שלנו עם הסמארטפון והופך אותם למנגנון אבטחה. כך זה עובד, האפליקציה מזהה את השגרה היומיומית של בעל הסמארטפון לפי השימושים השגרתיים שלו בסמארטפון. לדוגמה, מתי שעת השינה של בעל הסמארטפון, מה כתובת מקום העבודה בוויז, באלו שעות הוא נכנס לרשתות החברתיות, מה מסלול ההליכה הקבוע שלנו וכו'. המערכת משקללת את כל הנתונים ובונה פרופיל לבעל המכשיר, באמצעות הפרופיל המערכת תדע לזהות האם מדובר בבעלי הסמארטפון אשר עושים בו שימוש, או שמא מודבר באדם זר. 

כאשר Abacus תזהה כי השימוש בנתונים זהה לדפוס הקבוע שלנו, היא תאפשר לנו להיכנס לאפליקציות ואתרים הדורשים סיסמאות. במידה והציון לא גבוה מספיק, האפליקציות השונות עשויות לדרוש מהמשתמש להקיש את הססמה. כמו כן, כל יישום יכול להציע ציון אמון שונה, כך למשל אפליקציות הבנקים ידרשו רמת אמינות גבוהה, בעוד שאפליקציות משחקים  יתפשרו על רמת אמינות נמוכה יותר.

מומחים מפקפקים ביעילות היישום, לטענתם Abacus תרוץ ברקע מערכת ההפעלה של הנייד  כל הזמן בכדי לאסוף את הנתונים הנדרשים לדירוג האמון, מה שיגרום להתרוקנות הסוללה.

השארת תגובה