פרויקט השבת העולמי: רבבות יהודים בעולם יתלכדו סביב שמירת השבת הקרובה

הנה זה בא: על שמירת השבת הקרובה, יקפידו בנוסף לשומרי המצוות, גם אלפי יהודים מהמגזר הכללי מרחבי הגלובליזציה, המתעתדים להקדיש את מעייניהם למשפחתם ללא חילול שבת ■ כפי שפורסם, גם סלבריטאים מתכוונים להצטרף ליוזמה הברוכה

הרב וורן גולדשטיין רבה של דרום אפריקה
הרב וורן גולדשטיין רבה של דרום אפריקה

תחת הקמפיין, "שבת אחת תהיה זמין רק למשפחה", הרי שבשבת הקרובה, שבת פרשת נח, צפויים המוני יהודים שטרם זכו לשמור שבת, לקבל עליהם מרצון שמירת שבת אחת ולהתלכד סביב המשפחה.

מי שיצא עם היוזמה, הוא רבה של דרום אפריקה הרב וורן גולדשטיין, והיא צוברת תאוצה אדירה בימים האחרונים, במסגרתה יזכו לשמור שבת אלפי יהודים חילונים.

הרב גולדשטיין בסיוע ארגון הידברות, יצא בקמפיין רחב וגלובלי, סביב הנושא בכל רחבי הארץ, כאשר בשלטים שנתלו בצמתים מרכזיים נכתב "שבת אחת תהיה זמין רק למשפחה, כל העולם היהודי שומר את השבת של 25.10".

יש לציין, כי לא רק יהודים מהארץ משתתפים ביוזמה אלא אף יהודים מהעולם. כפי שדווח ב'כל הזמן', הרב גולדשטיין אף תרם לנושא גם אישים מפורסמים מרחבי העולם, שאף הצהירו כי ישמרו שבת השבוע.

ראוי להזכיר, כי הרב גולדשטיין כבר ארגן מספר פעמים שבתות מסוג זה ברחבי העולם, כאשר הגיע לאזורים מסוימים וביקש מהאנשים לשמור את אותה שבת, אולם הפעם מדובר על מיזם בהיקף גדול, ובינלאומי.