חיזוק לגרש"מ עמאר: ש"ס תומכת במועמדותו

לאחר אין ספור שמועות ו'דילים' שנתפרו מאחורי הקלעים, נשיא המועצת כינס הערב את חברי הגוף הבוחר מטעם סיעת ש"ס והורה להם לתמוך בגרש"מ עמאר. ■ הדחף להכריז על תמיכתם נבע בעיקר מחמת הסחף בתמיכה בגרש"מ שנרשמה במהלך היום. ■ מי שעלול להפוך את הקערה על פיה, הוא לא אחר מאשר הרב חיים אמסלם

הגר''ש עמאר
הגר''ש עמאר

לאחר סחבת שנמשכה על פני כמה ימים, ולאחר אינספור השערות שהופרחו וכללו קונסטלציות שבהם ש"ס תתמוך במועמדותו של הגר"ש אליהו. עכשיו זה רשמי: חברי הגוף הבוחר הכפופים לסיעת ש"ס, יעניקו את קולם לגרש"מ עמאר ובכך ישלימו על פניו את בחירתו לתפקיד רבה הספרדי של ירושלים.

תמיכתה של סיעת ש"ס באה כצפוי לאחר סחף התמיכה לה זכה הגרש"מ עמאר במהלך היום. כאשר מלבד תמיכת ראש העיר ברקת ושר הדתות נפתלי בנט במועמדותו, נציגות בתי הכנסת הציוניים בבירה, שלה יש 12 נציגים בגוף הבוחר הכריזה על תמיכתה בו וזאת מיד לאחר מכתב תמיכה בגר"ש אליהו שנחתם ע"י 40 רבניים בציונות הדתית.

מלבדם, אף סיעת 'ירושלמים' החליטה להביע את תמיכתה במינויו של הגרש"מ עמאר לתפקיד רבה הספרדי של ירושלים. את החלטתם נימקה חברת המועצה רחל עזריה, בכך שזוהי "החלטה פוליטית מקריאת המפה", כלשונה.

בדף הפייסבוק שלה כתבה עזריה, כי "אני בוחרת את מי שבעל סיכויים אמיתיים להיות הרב הראשי של ירושלים, ואני יודעת שלא יבעיר את העיר, לא יהרוס את הגשרים בין האוכלוסיות השונות בירושלים, גשרים שבירושלמים אנחנו עמלים עליהם מידי יום. מי שעלול להחריב את הגשרים והוא מועמד לרב הראשי הוא הרב שמואל אליהו".

ואם לא די בכך, שרת המשפטים ציפי לבני פועלת ללא לאות בשעות האחרונות בכדי למנוע את בחירתו של הגר"ש שמואל אליהו לתפקיד רבה של ירושלים. עקב התבטאויותיו הגזעניות בהם קרא שלא להשכיר דירות לערבים וההשלכות שעלולות להיגרם לדבריה במידה ויבחר לתפקיד. בכך מצטרפת לבני לראש השב"כ לשעבר דיסקין, שכתב אף הוא על כך ש"מועמדותו של הרב אליהו היא סיבה לדאגה".

לאחר כל זאת, וההבנה בהנהגת ש"ס כי קולות בודדים מפרידים בין הגרש"מ עמאר לכס הרבנות, הוחלט להעניק לו את תמיכתם. לצורך כך כינס נשיא המועצת הגר"ש כהן את חברי הגוף הבוחר במעונו בעיר העתיקה בירושלים, והורה להם להעניק את קולם לגרש"מ עמאר לכס הרב הספרדי ולגרמ"ח לאו לכס הרב האשכנזי.

בכך למעשה נשיא המועצת מנציח בהחלטתו את השלום שנוצר בפגישתם של הראשל"צ הגר"י יצחק והגרש"מ עמאר, שנערכה בחול המועד סוכות ומאז רבים הסתפקו ברצינותה של הפגישה, מחמת אי תמיכתה הפומבית של ש"ס בגרש"מ עמאר. שכאמור הערב ניתנה.

היחיד שיכול בשלב הזה להרוס את ה'חגיגה' הוא הרב חיים אמסלם, שיתכן ומחמת אי אלו קולות שיצביעו בעדו הגר"ש אליהו ינצח על חודו של קול. הקולות המתנדנדים בינהם הם של סיעת 'התעוררות'. שמחד, מחוייבת לתמיכה במועמדו של ראש העיר ברקת. אך מאידך, הכריזה על תמיכתה ברב חיים אמסלם.

בין כך ובין כך, השלום בש"ס כנראה חזר. ואף אם דרעי לא יסתופף בצילו של הגרש"מ, מפלגה חדשה לא תקום. בוודאי לא כזו שתזכה לתמיכת הגרש"מ. אך 'שלום' אחר מתרופף בצעד זה והוא הידידות העמוקה בין יו"ר ש"ס דרעי לידידו מנוער הגר"ד יוסף שזועם על ההחלטה.

השארת תגובה