ירושלמים: מפעל הייצור של אינטל, עוזב

אינטל מצמצמת את מספר עובדיה ברחבי העולם ב12%, גם מפעל הייצור בירושלים יעביר את עובדיו למפעל בקרית גת – כשמיעוטם יפוטרו • במגביל אינטל תגייס אלפי עובדים למפעל החדש המוקם בדרום

אינטל ירושלים
אינטל ירושלים

אינטל סוגרת את מפעל הייצור בירושלים, רוב העובדים יעברו לעבוד במפעל בקרית אך בודדים מהם יפוטרו. מדובר במהלך כלל עולמי עליו הוחלט במטה אינטל העולמי, במטרה לצמצם את מניין העובדים ב12%.

גם עובדי המפעל בקרית גת לא יינקו, חלקם יפוטרו כבר בשבועות הקרובים.

מנגד, אינטל תגייס אלפי עובדים למפעל החדש אותו היא מקימה בדרום.

באינטל מדגישים היום כי החברה תעמוד בכל התחייבויותיה לישראל, בשל המענקים אותה קיבלה מהמדינה.

"אינטל ממשיכה להאיץ את האבולוציה שלה מחברת מחשבים לחברה שמניעה את הענן ומיליארדי התקני מחשוב חכמים ומקושרים. לשם כך פועלת אינטל להגדיל את ההשקעות שלה בתחומים בעלי פוטנציאל צמיחה גבוה ולאחד אתרי פעילות כדי להפוך לחברה ליעילה, גמישה ורווחית יותר. החברה החליטה לפיכך לרכז את פעילות הקדם-זיווד שלה במספר אתרים מצומצם, וכתוצאה מכך מתכננת לחדול מפעילות זו באתר בירושלים עד סוף השנה הנוכחית. אנו מחויבים לעזור לכל העובדים שיושפעו מהמהלך בתקופת המעבר הזו, ולרובם המוחלט נציע תפקידים אחרים באינטל, בעיקר במפעל בקריית גת. רוב עובדי אינטל ירושלים ימשיכו לעבוד כרגיל במרכז הפיתוח ולא יושפעו מהמעבר הזה".

דב קלמנוביץ, המשנה לראש עיריית ירושלים הגיב לדברים:

"כרואה חשבון וכחבר מועצת עירית ירושלים, אני חרד לאווירה שסגירת מפעל "אינטל" בירושלים יוצרת וזה מצטרף לעסקים הקורסים לנוכח הטרור ופיחות בתיירות ובביקורים בעיר. התעשייה והעסקים הם מנוע הצמיחה העירונית וללא פיתוח והשקעה בכלכלת העיר, המצוקה העירונית תלך ותגבר ותשפיע על עתיד העיר.

חייבים לעודד את התעשייה והעסקים בעיר הן במענקי השקעה והן בהטבות מס למפעלים שיוקמו או שיעברו לירושלים וזה כחלק מחקיקה מההטבות שממשלת ישראל מעניקה לעיר לקראת יום ירושלים.

מענק השקעה הוא כלי חוקי שניתן בעבר למפעלים באזורי פיתוח ומתופעל על ידי משרד הכלכלה. המענק מקנה דחיפה ראשונה למפעלים שמוקמים באזורים מועדפים. הטבות במס יכולות להינתן כפטור או זיכוי במס בתקופה הראשונה. מעבר להטבות הממשלתיות העירייה צריכה לתת פטור או הנחה בארנונה בתקופה הראשונה להקמת המפעל או העסק."

השארת תגובה