שוחררו גופות חסידי סאטמר; איך הגיב האדמו"ר?

אחרי עיכובים, אחרי חצות לילה שוחררו גופות שני נגידי סאטמר – הרה"ח חיים פרנס והרה"ח יצחק רוזנברג ז"ל – שטבעו בחופי פלורידה •הלוויתם תתקיים היום והם יטמנו בבית העלמין בקריית יואל •אמש, עם היוודע הבשורה המרה, הסתגר האדמו"ר מסאטמר בחדרו 4 שעות ואח"כ ביקש ללמוד

האדמו"ר מסטרפקוב הרה"צ חיים פרנס באדיבות המצלם
האדמו"ר מסטרפקוב הרה"צ חיים פרנס באדיבות המצלם

האסון בסאטמר: אמש, אחרי חצות, שוחררו גופותיהם של שני נגידי סאטמר שטבעו למוות בפלורידה, הרה"ח חיים פרנס והרה"ח יצחק רוזנברג ז"ל, זאת לאחר עיכובים מצד הפתולוג הראשי, שביקש לערוך בדיקה חוזרת.

הלווית הרב פרנס תצא בשעה 9:00 (שעון ארה"ב), מבית המדרש סטראפקוב בקריית יואל – מונרו, שם כיהן בתקופה האחרונה כאדמו"ר. הלווית הרב רוזנברג תצא גם היא באותה השעה מבית המדרש של סאטמר בויילימסבורג, שניהם יטמנו בבית העלמין בקריית יואל.

אבל כבד שורר בחצר החסידות מאז היוודע הבשורה הקשה. האדמו"ר מסאטמר עודכן בפרטי הטרגדיה בעת ביקור בשכונת "ברך משה", והסתגר בחדרו למשך 4 שעות, שלאחריהן ביקש ללכת להיכל הישיבה.

לשאלת ההויז בחור, מה לומר לחסידים על הטרגדיה, השיב האדמו"ר: "כבר עברתי הרבה שנים קשות ורעות בחיי, מתוך ניסיון אני אומר לך כי רק לימוד גמרא ותוספות יציל אותי בזמנים קשים".

"אני לא יכול לצמצם את עצמי לענות עכשיו על שאלות אחרי בשורת איוב רק לימוד ברציפות בלי הפסק של גפ"ת אוכל לחזק את עצמי ולהמשיך הלאה".

השארת תגובה