מוטי יוגב מאשים: "לציפי לבני לא איכפת מנשים"

עימות על רקע דבריה של שרת המשפטים שקראה להחיל את החוק הישראלי על שטחי יו"ש • לבני: החלת החוקים ביו"ש תוביל למדינה דו לאומית ולרוב ערבי בכנסת • נחמן שי: שקד מכינה מארב לנתניהו • מוטי יוגב: מחנה השמאל עובד בהפחדות

ח''כ מוטי יוגב
ח''כ מוטי יוגב

הכרזתה של שרת המשפטים כי בכוונתה לחוקק חוק שיחיל את החוקים הישראליים ביו"ש ממשיך לעורר סערה:

בראיון לערוץ הראשון תקף יוגב את ח"כ ציפי ליבני שהיתה עמו בשידור ואמרה שהחלת החוקים ביו"ש תוביל למדינה דו לאומית ולרוב ערבי בכנסת ישראל אלא שיחד עימה התראיין גם חבר הכנסת ואל"מ במיל' מוטי יוגב שאמר כי לבני והשמאל בחרו שיטה חדשה של הפחדות לקמפיין שלהם נגד ההתיישבות: "לציפי ליבני לא אכפת מאותה אישה בחופשת לידה שלא קיבלה כחוק את ההגנה ממעסיקה לאחר שפוטרה, לא אכפת לה מחוקי התעבורה שלא נאכפים ביו"ש, רק הבוקר התקדמנו בוועדת חוץ וביטחון בדיון בראשותי על הכיסוי הסלולרי ביו"ש שלא מכוסה כמו בשאר חלקי הארץ. מחנה השמאל בחר לעבוד בהפחדות"

יוגב הוסיף "אצלי בועדה (חוץ וביטחון ועמ"ש יו"ש), הנושא נבדק והבאנו גם את אנשי האקדמיה מהשמאל כמו פרופסור דה לה פרגולה וגם את אנשי האקדמיה מימין והנושא נחקר ונבדק. המספרים שהשמאל מנופף בהם בדבר סכנה למדינה דו לאומית אינם נכונים ולא על סמך זריקה של חול בעניים של הציבור הם יצליחו לשכנע אותו. את המדינה הזאת הקמנו כשהיו פה 600 אלף יהודים ולקראת יום העצמאות הקרב ובא זה לא מה שיפחיד אותנו"

יצויין כי בשמאל רבים זעמו על דבריה של השרה איילת שקד. ח"כ נחמן שי אמר : "ממשלת ישראל בניצוחה של שרת המשפטים מפעילה סיפוח זוחל על שטחי יהודה ושומרון. מעולם לא נפלה החלטה כזו בכנסת ובממשלה. נראה כי השרה שקד מכינה מארב לראש הממשלה כדי להכשילו ולהוביל לפרישת הבית היהודי מהממשלה, אולם את המחיר נשלם כולנו בבידוד ובסנקציות כלפינו"

גם חברת הכנסת קסניה סבטלובה מתחה ביקורת על הדברים שנאמרו: "החוק של שקד הוא לא רק עוד שלב בסיפוח הזוחל אותו מקדמת ממשלה חסרת אחריות. זוהי הזדחלות למדינה דו לאומית" עוד אמרה: "בן גוריון אמר כי ׳עדיפה מדינה יהודית מארץ ישראל השלמה׳, אך העדפותיה ההפוכות של ממשלת המתנחלים ברורה. ולנו, זו עוד תזכורת שלממשלה האנטי ציונית הזאת אסור לנו להצטרף: אנחנו צריכים להחליף אותה" ובכך התייחסה לחרושת השמועות סביב הסיכויים להקמת ממשלת אחדות.