עיתונאי לבנוני: חבל שישראל לא כובשת את חאלב

רקע מלחמת הדמים שנמשכת כבר מספר שנים בסוריה פרשן פוליטי לבנוני מביע את כמיהתו לשלטון ישראלי במדינה • "אם ישראל הייתה מספחת את חאלב, היא הייתה בטוחה היום כמו רמת הגולן. מעדיפים לחיות תחת כיבוש ולא תחת ההריסות".

אזרח סורי על רקע הריסות העיר חאלב המופגזת
אזרח סורי על רקע הריסות העיר חאלב המופגזת

על רקע מלחמת הדמים שנמשכת כבר מספר שנים בסוריה פרשן פוליטי לבנוני מביע את כמיהתו לשלטון ישראלי במדינה.

"אם ישראל הייתה מספחת את חאלב, היא הייתה בטוחה היום כמו רמת הגולן. אזרחי חאלב היו מעדיפים לחיות תחת כיבוש מאשר לחיות תחת ההריסות". צייץ העיתונאי נאדים קוטיך, פרשן פוליטי לבנוני ידוע בטוויטר.

נאדים חשף את תמיכתו לסיפוח ישראלי של העיר הסורית הנצורה חאלב, בטענה כי אם התרחיש הזה מתקיים, "העיר הייתה שקטה כמו בגולן" נאדים אף הביע את חרדתו על העדר מהלך ישראלי שיספח את חאלב.

דבריו של העיתונאי הבכיר הכעיסו רבים ופעילים רבים במדיה החברתית של סוריה החלו להתעמת עם העיתונאי בגלל שהשמיע דעה הפרו-ישראלית ומשתמש טוויטר המזוהה עם האופוזיציה הסורית אמר: "הקטל בחלב מגביר את השנאה שלנו עבור הציונים כי בלי ישראל, אסד היה הולך" ומשתמשים רבים ברשת החברתית קיללו את נאדים, בטענה שהוא צריך להיות כלוא על היותו סוכן ישראלי.

נידאם אמור להגיש תוכנית יומית שתשודר ברשת הטלוויזיה הלבנונית בעתיד. הוא נוטה לבקר איראן ואת מעורבותה בלבנון, הוא קורא ללבנון "מדינת מאפיה" בשליטת החיזבאללה.

השארת תגובה