מנקה רחובות? זכאי למענק של 2000 שקלים

וועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת אישרה היום מתן מענק של 2,000 שקלים לעובדי קבלן המועסקים בתחומי השמירה והניקיון במגזר הציבור • האישור התקבל כחלק מהסכם שהושג בין יו"ר ההסתדרות לשר האוצר כחלון

משאית אשפה | צילום: משה מילנר (2002), מתוך אוסף התצלומים הלאומי, לע"מ
משאית אשפה | צילום: משה מילנר (2002), מתוך אוסף התצלומים הלאומי, לע"מ

וועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת אישרה היום באופן תקדימי צו שיאפשר מתן מענק של 2,000 שקלים לעובדי קבלן המועסקים בתחומי השמירה והניקיון במגזר הציבור זאת כחלק מהסכם מסגרת שהושג בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון בינואר האחרון. הוועדה התכנסה לדיון מיוחד שהתכנס לבקשתו של ניסנקורן.

האישור מעניק למעשה תוקף חוקי למתן המענק, ומסדיר את המנגנון להעברתו לכל עובדי הניקיון והשמירה במגזר הציבורי. הצו קובע כי העובדים יקבלו אלף שקל כבר במשכורתם הקרובה, ואת המחצית השנייה של המענק יקבלו עם כל עובדי המגזר הציבורי בינואר הקרוב.

בתקנות שאושרו היום ישנה גם התייחסות להסכמי מסגרת עתידיים עם העובדים, שעליהם הסכימו ניסנקורן וכחלון. לפי הסכמות אלו, מעתה ואילך בכל הסכם מסגרת שייחתם בין ההסתדרות לבין המדינה ומעסיקים נוספים מהשירות הציבורי, עובדי הניקיון והשמירה במגזר הציבורי יהיו זכאים למענקים חד פעמיים כמו יתר העובדים המועסקים בהעסקה ישירה.

על פי פי דו"ח הממונה על השכר באוצר, במגזר הציבורי מועסקים עשרת אלפים עובדי קבלן שאינם עובדי ניקיון ושמירה, ושכרם הממוצע הוא כ-5,500 שקל בחודש. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "היום, ערב החג, הצלחנו להביא בשורה משמעותית לעשרות אלפי משפחות בישראל".

השארת תגובה