סוריה: מפלגתו של אסאד זכתה בניצחון סוחף

זה היה צפוי: למרות מרחץ הדמים ששורר במדינה מפלגת הבעת' השולטת בסוריה ובראשה עומד הנשיא אסאד ניצחה בבחירות הכלליות שנערכו בשבוע שעבר • מפלגתו של אסאד זכתה ב200 מושבים מתוך 250 המקומות בפרלמנט

נשיא סוריה בשאר אל אסאד
נשיא סוריה בשאר אל אסאד

זה היה צפוי ולמרות מרחץ הדמים ששורר במדינה: מפלגת הבעת' השולטת בסוריה ובראשה עומד הנשיא אסאד ניצחה בבחירות הכלליות שנערכו בשבוע שעבר וזכתה ב200 מושבים מתוך 250 המקומות בפרלמנט כך הודיעה היום (יום א') ועדת הבחירות המרכזית במדינה.

סוכנות הידיעות הסורית סנא"א דיווחה שועדת הבחירות המרכזית פרסמה את שמות כל המועמדים שזכו במושבים בהצבעה שנערכה ב-13 באפריל. עוד דווח שכל מועמד שנכלל ברשימה של קואליציית "האחדות הלאומית" זכה במושב בבית הנבחרים בדמשק. "מתוך 8,834,994 מצביעים רשומים, יותר מחמישה מיליון נתנו את קולם", מסר ראש ועדת הבחירות בסוריה הישאם אל-שאאר. עוד נמסר ששיא של 11,341 אנשים התמודדו על מקום בפרלמנט, אבל רק 3,500 נותרו במרוץ אחרי שהפורשים טענו ש"אין להם סיכוי לנצח".

יצויין כי מפלגת הבעת' הסורית שולטת ביד ברזל בסוריה במשך 50 השנה האחרונות אולם בשנים האחרונות נתנוה במאבק הישרדות קשה. ההצבעה ב-13 באפריל הייתה הפעם השנייה שבה בוחרים במדינה לפרלמנט מאז פרוץ מלחמת האזרחים במרס 2011 ובעקבות כך ארגון האומות המאוחדות (או"ם) מסר שלא יכיר בתוצאות הבחירות בסוריה.

השארת תגובה