'בטעות': תקיפה כימית בסוריה הרגה לוחמי חיזבאללה

עשרות לוחמי חיזבאללה נהרגו בשבוע שעבר בעיר חלאב שבסוריה במתקפה כימית "שנעשתה בשוגג" ע"י מטוסי קרב של צבא המדינה • על פי הדיווח על גופות ההרוגים נמצאו סימנים של כוויות כתוצאה מפצצות כימיות

מראות ההרס בסוריה
מראות ההרס בסוריה

עשרות לוחמי חיזבאללה נהרגו בשבוע שעבר בעיר חלאב שבסוריה במתקפה כימית "שנעשתה בשוגג" ע"י מטוסי קרב של צבא המדינה כך מסרו היום מקורות דיפלומטיים בביירות לעיתון הכוויתי "אל ג'רידה". בדיווח נאמר כי מטוסי קרב סורים תקפו בטעות את העיירה אל-עיס שבדרום חאלב, כחלק מהניסיון שלהם לשוב ולכבוש את האזור, אולם בטעות פגעו בחמושי ארגון הטרור השיעי הפועל בסוריה.

על פי הדיווח על גופות ההרוגים נמצאו סימנים של כוויות כתוצאה מפצצות כימיות. "זה אינו האירוע הראשון שקורה בשל בעיות התיאום בין צבא המשטר לבין הצבא הרוסי, חיזבאללה ואיראן. מקרים כאלו חזרו על עצמם מאז כניסת הכוחות הרוסיים לקונפליקט", אמר הגורם הדיפלומטי.

המקורות הוסיפו כי "מה שהתרחש באזור חלאב הוא נורה אדומה בכל הקשור לשיתוף הפעולה על הקרקע ואירוע זה מעלה שוב את סוגיית הפגיעה בחפים מפשע בשימוש המשטר בכלי נשק בלתי קונבנציונאלי". המקור אמר עוד כי "חוסר התיאום בין הכוחות התומכים במשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד מדאיגים את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שאף עודכן בעניין זה". המקור העריך כי חוסר התיאום הוא אחת הסיבות שגרמו לפוטין להודיע על נסיגת כוחות הקרקע שלו מסוריה. המקור הדיפלומטי תהה האם גם מזכל החיבאללה חסן נסראללה יילך בעקבותיו של פוטין.

בתוך כך ראשי המעצמות מקדמים הסכם פיוס בין הפלגים בסוריה כשעל פי הדיווחים אמור לכלול את ההכרזה כי רמת הגולן שייכת לסורים מה שהוביל את הממשלה בראשות בנימין נתניהו להעביר את ישיבתה השבועית לרמת הגולן תוך שנתניהו מכריז כי לא משנה מה יהיה המצב מעבר לגבול הנוכחי רמת הגולן תישאר בידי ישראל

השארת תגובה