תמיכה מפתיעה: אלי ישי מאחל לדרעי שיוכיח חפותו

תומך מימין: במהלך טקס הרמת כוסית לפעילי מפלגתו התייחס הערב אלי ישי לפרשת אריה דרעי: "אף פעם לא היתה בי ולא תהיה בי שמחה לאיד חלילה. מקווה שהפרשייה תסתיים בלא כלום" • מבטיח: "נחזור לחרוש את הארץ לארכה ולרוחבה"

אלי ישי בטקס הרמת כוסית לפעילי מפלגתו הערב במלון רמאדה
אלי ישי בטקס הרמת כוסית לפעילי מפלגתו הערב במלון רמאדה

תומך מימין: יו"ר שס לשעבר אלי ישי התייחס לחקירת הפרשה בה נקשר שמו של השר אריה דרעי. "אף פעם לא היתה בי ולא תהיה בי שמחה לאיד חלילה. נהפוך הוא. אכן יש בינינו פערים אידיאולוגיים וערכיים ומחלוקת פוליטית – אבל במישור האישי, כולנו יהודים כולנו אחים ואני מקווה בשילו ובשביל משפחתו שכל הפרשייה תסתיים בלא כלום"

את הדברים אמר אלי ישי בטקס הרמת כוסית לקראת חג הפסח במלון רמאדה שבירושלים שם התכנסו רכזי מטות מטעם מפלגתו

במהלך הדברים אלי ישי פרס את משנתו והתייחס לפעילותה העתידית של התנועה בשטח, באשר לתוצאות הבחירות האחרונות והצהיר: "שום דבר לא מרתיע אותנו. אנחנו אף פעם לא עוצרים כי את האמת אי אפשר לנצח".

ישי הפתיע כשבישר למשתתפים כי מרבית החובות שולמו וכי אלו שנותרו הם בין היתר לפעילים ולרכזים. "אני מאמין שבעזרת ה' ובעזרתכם – כפי שסייעתם עד כה – נצליח להתגבר גם על זה".

לדברי ישי, אמנם תנועת ״יחד״ לא נכנסה לכנסת אבל מצליחה לא פעם להוביל סדר יום. ישי ציין דוגמאות ואמר: "רק לאחרונה החליטה הנציגות החרדית בכנסת להחריש מול מתווה הכותל הרפורמי. מרן ראש הישיבה, ומרן הראש"ל רבה של ירושלים הביעו את מחאתם, גם אני התראיינתי והבהרתי שבזמן מרן זה לא היה עובר. ב"ה, הדברים גרמו לציבור להתעורר וכולם אחרינו חזרו בהם והבינו שמול איומים כאלו – לא מחרישים. בנוסף גם מול ארגוני השמאל, מול הרפיסות המדינית בטיפול בטרור לא שתקנו – והציבור חיזק אותנו כי הוא יודע שאם היינו שם לא היינו מחרישים".

ישי אף הצהיר כי מיד לאחר הפסח "נחזור לחרוש את הארץ לארכה ולרוחבה, לקיים חוגי בית ולהציע פתרונות אמיתיים מתוך הניסיון וההיכרות רבת השנים שלנו עם המערכת" בדבריו ציין כי הדרך עליה הוא מדבר היא "דרך שמושתתת על הנחיותיהם של גדולי ישראל ובראשם ראש הישיבה, הגאון רבי מאיר מזוז, יאריך ה' ימיו; שמירה על ארץ ישראל, על עולם התורה ועל עם ישראל – העניים, העשוקים, האומללים אלו שעמדו בראש מעייניו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל".

השארת תגובה