בג"ץ: איננו רואים מקום להתערב בבחירות בי-ם

שופט בית-משפט העליון יורם דנציג אמר הבוקר כי בג"ץ לא רואה מקום להתערב בבחירות לרבנות ירושלים, והציע לעותרים למשוך את עתירתם ■ בינתיים העותרים לא נענו להצעת בית המשפט ■ היום, היממה האחרונה להגשת מועמדות

אולם בית משפט.  צילום: אתר בתי המשפט
אולם בית משפט. צילום: אתר בתי המשפט

מסתמן כי ככל הנראה, לא תהיה דחיה של מועד הבחירות לרבנות ירושלים והם יתקיימו במועדם המתכונן, בעוד שבועיים בדיוק, יום שלישי כ"ז תשרי.

כך עולה לכאורה, מתוך דברי שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר שדן הבוקר בעתירה נוספת נגד התנהלות הבחירות לרבנות העיר ירושלים.

העותרים טענו במהלך הדיון , כי הרוב הדומם בירושלים לא מעורב בשיח של קבלת ההחלטות ואינם מעורבים בדילים ולכן היה קל לטאטא אותם. "הרב משאש כיום לא היה נבחר לפי הרכב הועדה למרות היותו קונצנזוס. מדובר במגזר שהוא למעלה משליש מתושבי ירושלים וההעלמה שלו היא כואבת. עד הקמת הועדה לא היה חולק בקיומו של המגזר הזה. מדובר במגזר עם מאפיינים פוזיטיביים ועבורם יש משמעות גדולה לזהות הרב שייבחר".
השופט דנציגר שהסכית לדברים בקשב, נענה כי אינו רואה מקום שבית המשפט צריך להתערב ולכאורה אין סיבה לדחות את הבחירות לרבנות ולכן הן יתקיימו במועדן בחודש הקרוב. בהרכב, ישבו בנוסף, השופטים אורי שוהם ונעם סולברג.

למרות זאת, החליטו העותרים שלא למשוך את העתירה נגד הבחירות לרבנות. ככל הנראה, היממה הקרובה היא האחרונה שבה הרבנים יכולים להגיש את מועמדותם לתפקיד רבה של ירושלים. בינתיים הרשימה הולכת ומתעבה ככל שנוקפות השעות. הימים הקרובים, יבהירו טוב יותר, סיכויי של מי גבוהים להבחר.

השארת תגובה