ציפי לבני יוזמת: הקמת מפלגה דמוקרטית בישראל

חברת הכנסת ציפי לבני שהשתתפה הערב באירוע פוליטי של תנועת v15 אמרה: אנחנו הקמנו את המחנה הציוני בבחירות הקודמות, ובבחירות הבאות אני מקווה שזו תהיה חבירה גדולה ורחבה יותר, כמו המפלגה הדמוקרטית בארצות-הברית

הקמפיין של V15 בבחירות האחרונות. צילום: V15
הקמפיין של V15 בבחירות האחרונות. צילום: V15

חברת הכנסת ציפי לבני השתתפה הערב באירוע פוליטי של תנועת דרכנו או בשמה הקודם תנועת v15 ששמה לה למטרה להביא לסיום שלטונו של נתניהו.

במהלך הכינוס אמרה חברת הכנסת לבני כי יש צורך בהקמת מפלגה אחת רחבה דוגמת 'המפלגה הדמוקטית' בארצות הברית: "מול הממשלה הנוכחית צריך לקום כל המחנה המתון. זה המבחן של כל מנהיגי המפלגות, להחליט באיזה צד הם נמצאים. לצערי כל הציבור הגדול הזה שיכול לעשות שינוי מפוצל בין המחנה הציוני, מרצ, לפיד וכחלון"ף אמרה והוסיפה "אנחנו הקמנו את המחנה הציוני בבחירות הקודמות, ובבחירות הבאות אני מקווה שזו תהיה חבירה גדולה ורחבה יותר, כמו המפלגה הדמוקרטית בארצות-הברית – שתכלול בתקווה גם פריימריז פתוחים, ונקרא לכולם להצטרף"

בעבר היה זה דווקא ראש הממשלה בנימין נתניהו שיזם רעיון דומה כשעל פי הדיווחים ניסה להביא להקמתה של המפלגה הרפובליקנית הישראלית וזאת תוך אחדות של כל חברי מפלגות הימין והמרכז אולם רעיון זה לא יצא אל הפועל לאחר שמפלגות כמו 'כולנו' סירבו לרוץ ברשימה משותפת שכזו. כעת השאלה האם במחנה השמאל אכן מסוגלים להקים מפלגה שכזו וכיצד תראה.

תגובה אחת
  1. הו, הרקדנית המעופפת רוצה להיות הילרי קלינטונה! אפילו בתור בדיחה זה כבר מוגזם. מפלגה חמישית תוך 3-4 שנים. מי עוד מתייחס עליה ברצינות?

השארת תגובה